Maltepe Hafriyat

Maltepe Hafriyat

Hafriyat çalışmasına başlamadan önce, hafriyat kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeniz ve Maltepe hafriyat işletmeleri arasında araştırma yapmanız gerekmektedir.

Öncelik ile hafriyat, geniş kapsamlı bir işlem anlamına gelmektedir. Toprakların, taşların, kayaların, inşaat artıklarının, molozların, demir artıklarının çıkartılması, gevşetilmesi, kazılması ve bu işlemlerden elde edilen her türlü malzemenin, uygun alanlara araçlar ile taşınarak, ortadan kaldırılması anlamına gelmektedir.

İşin küçüklüğüne ya da büyüklüğüne göre, farklı araç görevlendirmeleri yapılmakta olup, genel olarak görevlendirilen araçlar, iş makinesi olarak ifade edilmektedir.

İş makineleri, hafriyat çalışmalarında kazı, serme ve yükleme aşamalarında kullanılan ekskavatör, loder, grayder ve dozer gibi makinelerdir.

Her birinin görevi, farklı olmak ile birlikte, bu makineler ile çıkarılan malzemeler, ağır ya da hafif tonaja sahip kamyonlar ile taşınmaktadır.

Çekmeköy Hafriyat hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın

İstanbul Maltepe Hafriyat Firması

Maltepe hafriyat firmaları denilince yaptığı çalışmalar ile isminden söz ettiren işletmemiz, oldukça farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Tek bir binanın temelinin, iş makinesi ile açılması ile başlayan hizmet yelpazesi, ihtiyaç duyulması halinde, dere ıslah çalışmalarına ve yol yapım çalışmaları ile baraj inşaatlarına kadar uzanmaktadır.

Sert zeminin kazılması, derelerin ıslah edilmesi, yumuşak zeminin gevşetilmesi, inşaat yıkım işleri, yıkım işlerinden elde edilen molozların aldırılması veya kazı işlerinden çıkarılan toprakların atılması gibi tüm alanlar, işletmemizin çalışma sahası içerisinde yer almaktadır.

Sunmuş olduğumuz hizmetlerde, sizlerin karşısına, ekonomik bedeller işe çıkmamızın en büyük nedeni, araç ve iş makinelerinin, firmamız bünyesinde bulunuyor olması ve işe uygun görevlendirme yapılması ilkesinin uygulanmasıdır.

İstanbul Maltepe Hafriyatçılar

Maltepe hafriyatçılar olarak faaliyet gösteren firmalar arasında, farklı olmamızın en büyük nedenlerinden bir tanesi de, planlı iş yapma ilkesini uygulamamızdır.

Hafriyat talebi her ne olur ise olsun, o işe ait bir ekip, teknik gereçler ile görevlendirilmekte, o iş bitmeden, personel ya da araç değişikliği yapılmamaktadır.

Hafriyat işlemine başlamadan önce, gerekli planlama yapılmakta, projeler çıkarılmakta ya da var ise,  mevcut projeler üzerinden hareket edilmektedir.

İşletmemizin en büyük farkı, planlı programlı ve teknik destekli iş yapılması ve en uygun hafriyat bedellerinin, ihtiyaç sahipleri ile buluşturulmasıdır.