Irak Nakliye

Irak Nakliye

Irak nakliye hizmetlerinde beklentilerin çok ötesinde hizmet kalitesi ile müşterilerimize hitap etmeye devam ettiğimiz Saygınlar Nakliyat olarak yılların birikim ve deneyimi ile memnuniyetinizi sağlamaya devam ediyoruz.

Nakliye alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız, parsiyel nakliye, komple yük taşımacılığı, frigo taşımacılık ve ağır yük taşımacılığı alanında müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetleri ile beklentilerin ötesinde hizmetler sunmaya devam ediyor.

Irak nakliye hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmak ve uygun fiyat, kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak hizmet almak için çağrı merkezi iletişim bilgilerimizden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Dubai Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Irak Nakliye Fiyatları

Irak nakliye hizmetlerinde beklentilerin çok ötesinde hizmet kalitesi ile müşterilerimize hitap etmeye devam ettiğimiz Saygınlar Nakliyat olarak yılların birikim ve deneyimi ile memnuniyetinizi sağlamaya devam ediyoruz.

Nakliye alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız, parsiyel nakliye, komple yük taşımacılığı, frigo taşımacılık ve ağır yük taşımacılığı alanında müşterilerine sunduğu kaliteli hizmetleri ile beklentilerin ötesinde hizmetler sunmaya devam ediyor.

Irak nakliye hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmak ve uygun fiyat, kolay ödeme seçeneklerinden yararlanarak hizmet almak için çağrı merkezi iletişim bilgilerimizden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Bu yüzden Irak nakliye fiyatları konusunda sektörün en uygun fiyatlarını müşterilerimize sunarak aradıkları hizmeti uygun fiyatlı bulmalarını sağlıyoruz.

Batı Asya üzerinde yer alan Irak, Türkiye’nin komşu olduğu ülkelerden biridir. Türkiye ile Irak arasında farklı özelliklerde birçok yük taşınmaktadır.

Ülkeler arası taşınan yükler için özel nakliye firmaları hizmet verir. Saygınlar Nakliyat firması iki ülke arasında yük taşıyan profesyonel firmadır. Yükler tır aracılığıyla taşınır.

Irak tır nakliye fiyatları taşınan yüke bağlı olarak değişmektedir. Fiyatlar belirli özellikler doğrultusunda değişir. Nakliye fiyatları belirlenirken;

 • Taşınan yükün özellikleri,
 • Yükün hangi koşullarda taşındığı,
 • Taşıma işleminde görevli kişi sayısı,
 • Mesafe dikkate alınır.

Tırlarla yapılan nakliye çalışmalarında doğru fiyatların belirlenmesi önemlidir. Profesyonel ekip sayesinde doğru fiyat aralığında taşıma yapılır. Doğru fiyata profesyonel hizmet alarak yük güvenliği sağlanabilir.

Fiyat hesaplama tablosuna göre hareket ederek sunduğumuz fiyatlarımız hakkında ayrıntılı bilgi almak için çağrı merkezi iletişim bilgilerinden arayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul – Bağdat2.600 USD
İstanbul – Zaho2.000 USD
Mersin – Süleymaniye1.600 USD
İzmir – Erbil1.700 USD

Irak Nerede?

Eski medeniyetlere beşiklik yapmış Irak, Mezopotamya bölgesinde kurulmuş bir devlettir.Irak, Orta Doğu’da yer alan stratejik mevkisiyle, sahip olduğu petrol rezervleri ile Körfez‘in önemli ülkelerinden biri durumundadır.

Irak bir ara (savaştan önce), Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra dünyanın en büyük üçüncü petrol rezervine sahipti. Amerika’yla savaştan ve işgalden sonra üretimde önemli düşüşler olmuştur.

Irak’a Google Haritası Üzerinden Gitmek İçin Tıklayın

ırak ağır nakliye

Irak Parsiyel Nakliye

Irak parsiyel nakliye alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet veren Saygınlar Nakliyat ile beklediğinizden çok daha iyi çözümler elde edebilirsiniz.

Türkiye ile Irak kurulduğu günden bu yana daima iyi ekonomik ilişkiler içerisinde olmuştur. Son çeyrek asırda Irak’ta yaşanan istikrarsızlıklara ve savaşa rağmen iki ülke arasında ticaret hacmi daima yüksek seviyelerde konumlanmıştır.

Irak parsiyel nakliye hizmetlerinde Türkiye’nin farklı bölgelerinden aldığımız yükleri, taahhüt ettiğimiz zamanda yerine ulaştırıyoruz.

Yol ve gümrükleme konusunda tecrübeli personellerimiz ile sizlere hizmet etmeye devam ettiğimiz firmamız ile ulaşmak istediğiniz kaliteli sonuçları rahatlıkla elde edeceksiniz.

Türkiye – Irak parsiyel nakliye hizmetlerimizde, yükleme yaptığımız İstanbul , İzmir, Bursa, Ankara, Mersin, Gaziantep, Kayseri şehirlerindeki depolarımızdan müşterilerimizin yükünü aldıktan sonra gümrükleme işlemlerini kontrollü bir şekilde yaparak belirlenen güzergahlar üzerinden hareket ederek varış noktasına ulaşmaktayız.

Irak Parsiyel Nakliye Fiyatları

Alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız Saygınlar Nakliyat, güven ve özveri noktasında olduğu gibi fiyatlar konusunda da müşterilerini memnun etmeyi başaran bir isimdir.

 • Irak Parsiyel Nakliyesinde ortalanma taşıma fiyatları 3.700 USD

Irak parsiyel nakliye fiyatları konusunda da müşterilerinin beklentisini en iyi şekilde karşılayan firmamız, parsiyel yük hesaplama tablosuna göre fiyat belirlemektedir.

Ayrıntılı bilgi ve detaylı fiyat listesi hakkında bilgi almak için çağrı merkezi iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

Romanya Nakliye hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için tıklayın

ırak karayolu nakliyeciler

Irak Frigo Nakliye

Frigo nakliye, ülkemize yakın olması ve ihracatın durmadan devam etmesi nedeniyle Irak bölgesine sık sık götürülen bir hizmettir.

Irak frigo nakliye hizmeti alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan Saygınlar Nakliyat, sahip olduğu filosu ile müşterilerinin ihtiyacını doğrudan karşılamaktadır.

Taahhüt edilen zaman içerisinde yüklerin teslim edilmesine riayet eden ve bundan da önemlisi, dikkat edilmesi gereken resmi konular ve özel konularda hassasiyet içerisinde müşterilerine hizmet sunmaya özen göstermekteyiz.

Sorumluluk: Nakliyeci frigorifik yük taşımasını güvenilir ve hızlı şekilde yükleme noktasından – varış noktasına kadar sağlam şekilde yükü teslimet etmekle zorunludur.

Göndericinin ve alıcıyla teslimat şekline bağlı olarak anlaşmaya uygun aracın belirlenen zaman ve yerde yüklemeye hazır vaziyette aracı hazır bulundurması gerekmektedir. Irak frigo nakliye sorumluluğunda Uluslararası Nakliyat firması gönderici ve alıcıya karşı sorumluluk taşır. Alıcı ve göndericide aynı şekilde ödemeleri yapmakla nakliyeci firmaya karşı sorumludur. 

Güzergah: Gönderici, Alıcı tarafından belirlenen ve nakliye sözleşmesinde yer alan TIR geçişleri yapılır. Güzergah’ın değişmesi ve aksi durum halinde alıcı ve göndericiye bilgi iletilir. 

Frigo Nakliye yüklemeleri yapılırken; Göndericinin TR’deki adresinden belirtilen malzemeler nakliye sözleşmesinde yer alan tonaj ve miktarda frigorifik araca gönderici firma tarafından yüklenir.

Yükleme işlemleri şoför nezaretinde yapılır. İşlemler tamamlandıktan sonra yük evrakları, fatura, irsaliye (müşteri isterse yurtdışı evrakları) şoför tarafından teslim alınır.

İlgili gümrüğe şoför sevk edilir. Gümrükleme işlemi alıcı firmanın takipçisi veya müşaviri tarafından seri şekilde tamamlanır. Yurtdışı evrakları gönderici – alıcı anlaşmasına bağlı olarak kargo, kaptan postası ve banka aracılığıyla gönderilir.

Şoför gereken evrakları teslim alarak, Irak’ın sevk şehrine doğru yola çıkar. Habur sınır kapısında çıkış işlemlerini yapan şoför Halil İbrahim Peşmerge Gümrüğünde ithalat işlemlerini tamamlar.

Yükün teslim adresi: Zaho, Dohuk, İsmaliye, Süleymaniye, Kerkük evrakta neresi yazılıysa teslimat yapar.

Türkiye Irak Frigo Nakliye Yük Türleri

NARENCİYE: Akdeniz bölgesinde yetişen narenciye ürünleri genelde Zaho ve Erbil’e sevk edilir. Artı derece soğutmalı (frigorifik) araçlarla taşıma işlemi yapılır.

SEBZE: Domates, Biber, Patlıcan, Kabak v.s. gibi sebzeler Irak Halkı tarafından Türkiye’den talep edilir. Karayolu taşımalarımızın büyük bir bölümü Ortadoğu’da Irak’a yapılmaktadır. 

MEYVE: Muz, Elma ve armut gibi Türkiye’de özenle yetiştirilen meyveler Irak’ın tüm bölgeleri tarafından talep görmektedir. Bu ürünler kısa sürede siyahlaşmasından dolayı hızlı ve sağlam teslimat ile dikkatli şekilde taşınmalıdır. 

KATI VE YEMEKLİ YAĞLAR: Irak’ın hemen hemen % 100 yemeklik yağ ihtiyacı Türkiye tarafından karşılanır. Komşu Ülkemiz olan Irak Halkı Türk insanlarına kendilerini yakın hissetmeleri ve ticari bağları nedeniyle aradaki iş hacimleri yüksektir. Yemeklik yağ ihtiyaçları ve katı yağlar genelde frigo ve tenteli tırlar ile taşınır. 

KONSERVE TÜRLERİ Saygınlar Transpor, Irak’a soğutmalı araçlarıyla konserve sevkiyatları yapar. Alıcı – Gönderici firmaların yıllardır sağlam teslimatları nedeniyle bizi tercih etmesi her zaman bizi gururlandırmaktadır. 

Almanya Nakliye hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın

ırak tır nakliye fiyatları

Irak’a Tır Kaç Günde Gider?

Irak parsiyel nakliye güvencesinde beklentilerinizden çok daha fazlasını elde edebileceğiniz firmamız, nakliye sürelerini kısa tutmak ve aynı zamanda yüklerinizin güvenilir şekilde yerine ulaşmasını sağlamak için gayretli bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Irak’a tır Ortalama 2/3 gün transit süresinde ulaşmaktadır. Ancak hava koşulları ve bölgenin “savaş bölgesi” olmasından dolayı zaman zaman aksamaların yaşanması durumu söz konusu olabilmektedir.

Bu tür durumlarda müşterilerimizi öncesinden bilgilendirmekteyiz.

Irak Komple Yük Taşımacılığı

Türkiye ile Irak’ın sıcak ilişkiler içinde olması ihracatın yükselmesini önemli oranda etkilemektedir. Haftanın belirli günlerde Türkiye’nin çeşitli noktalarından aldığımız yüklerinizi güven içinde yerine ulaştırmak adına elimizden gelen tüm çabayı en iyi şekilde gösteriyoruz.

Irak komple yük taşımacılığı alanında sunduğumuz hizmetlerimizin müşteri memnuniyeti odaklı olması adına gerekli tüm çalışmalarımızı öncesinden yaparak müşterilerimizin de mağdur olmasını önlüyoruz.

Deneyimli uzman kadromuz ile aradığınızdan çok daha fazlasını sizlere sunmak için gerek araçlarımızın bakımını ve gerekse de personel eğitiminde hassasiyetle davranarak hareket ediyoruz.

Irak komple yük taşımacılığı konusunda tercih edilen bir firma haline gelen Saygınlar Nakliyat ile beklediğinizden çok daha fazlasını elde edeceksiniz.

Irak Ağır (Lowbed) Nakliye

Türkiye – Irak ağır nakliye çalışmaları yapan firma Saygınlar Uluslararası Nakliyat Ltd. Şti. bünyesinde bulunan özmal araçlarla güvenilir taşımacılık hizmeti sunmaktadır.

İhracatçı firmalar rüzgar yelkeni, inşaat araçları, vinç ve ekipmanları, havalimanı projelerinde kullanılan ağır vasıtaların taşımalarında ağır nakliye ihtiyacı duyarlar.

Irak ağır nakliye firmaları aramalarına gerek kalmadan Saygınlar, ihtiyaçlarına çözüm sunar.

Türkiye’nin güney komşu ülkelerinden olan Irak’a karayolu sevkiyatları ağırlıklı olarak yapılır. Ağır nakliye yükleri profesyonel hizmet ile karşılanacağından dolayı yapılacak çalışmalar planlı olmalıdır.

Sorumluluk bilinci ile çalışan Saygınlar Nakliyat, Irak lowbed nakliyesi konusunda uzmanlaşmış, personellerini bu konuda yeteri düzeyde eğitim ve donanım sahip kurumsal nakliye şirketidir.

Standart dışı yüklerin taşıtmak ihracatçı firmalar için zor görünse de sunduğumuz proje taşıma çözümleri müşteri odaklı çalışmalarımızın eseridir.

Uzun yıllardır edindiğimiz tecrübe birikimi ile C2 belgemizle Uluslararası Nakliyat sektöründe başarılı projelere imza attık.

İstanbul’dan Ortadoğu ülkelerine ağır nakliye hizmetlerimizin yanından Mersin, Adana, Gebze, Kocaeli, İzmir’e lowbed araçlarımızı yol durumuna uygun şekilde taşıma için planlarız. Yoldaki köprü gibi zor geçişleri dahi rahatlıkla yapacak kapasiteye sahibiz.

Özbekistan Nakliye hizmetlerimizle alakalı bilgi almak için tıklayın

türkiye ırak nakliye firmaları

Irak Ağır Nakliyede Yol İzin Belgeleri ve İşlemleri

Firmamız gabari dışı, proje bazlı taşımalarda yükün karayollarına uygun şekilde taşınmasını sağlar.

Yasalara uygun olarak yol izin belgeleriyle araçların yükü yükledikten sonra işlemler hazır şekilde belirlenen güzergah üzerinde sevk edilmesini kolaylaştıracak sistemler geliştirir.

Eğer bir yükü lowbed taşıma işlemi yapan aracımız yüklemeden önce Türkiye içi izin belgelerini hazır bulundururuz. Aracın hızlı şekilde sevk edilmesini sağlayacak operasyonel süreci yönetiriz.

Saygınlar Uluslararası Taş. Tic. Ltd. Şti.’nin Diğer Irak Nakliyesi Yapan Firmalardan Farkı

 • Müşteri odaklı ağır nakliye hizmeti
 • ISO 9001 Kalite Belgesi
 • C2 Belgesi ile Uluslararası Taşımaları Yapma Kabiliyeti
 • Yük Özelliğine Göre Geniş Araç Filosunda Bulunan Araç ve Dorse Çeşitleri
 • Ağır Nakliyede Uzmanlaşmış Operasyon Elemanları ve Şoförleri
 • Irak hızlı taşımaları için geliştirilen yöntemleri bünyesinde bulundurması
 • Çalışanlarının eğitim, gelişim süreçlerinin takibi
 • Yasal şartlara uygun taşımacılık

Hindistan Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Türkiye ırak arası nakliye

Irak Nakliye Firmaları

Irak nakliye firmaları arasında yer alan Saygınlar Nakliyat uzun zamandır sektörde varlığını koruyor. Firmamız yılların bilgi ve birikimine sahip olmasıyla beraber her zaman daha iyi çalışmalar gerçekleştirmeyi kendine hedef belirliyor.

Türkiye ile Irak arasında nakliye hizmeti veren firmamız sahip olduğu özellikler sayesinde müşteriler tarafından tercih ediliyor.

Firmamız takım ruhuna sahip, düzenli ve planlı çalışan ekip arkadaşlarıyla hareket ediyor. Tam donanımlı firmamızda farklı nakliye türleri üzerine hizmet veriliyor.

Komple nakliye, parsiyel nakliye, frigo nakliye, ağır yük taşımacılığı gibi çeşitli nakliye türleri uygulanıyor. Yeterli araç ve ekibe sahip olan firmamız herhangi bir aksaklık yaşanmadan yük için uygun nakliye türünü belirliyor.

Hindistan Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Hizmet Sunduğumuz Irak Bölgeleri

Türkiye’nin İstanbul, İzmit, Kocaeli, Bursa, İzmir, Antalya, Afyon, Konya, Kayseri, Mersin, Adana, Hatay gibi ve 81 İlinden Irak’ın Kuzey ve Güney İllerine teslimat yaparız. Irak’ta başlıca hizmet sunduğumuz şehirler:

Zaho – Duhok – Erbil – Kalak – Shaqlawa – Soran – Akre – Kerkük – Süleymaniye – Bazian – Dokan – Altın Köprü – Makhmur – Musul – Sinjar – Musul Barajı – Samawah – Amara- Kut – Hillah – Basra – Najaf – Kerbela – Felluce – Bağdat – Ramadi – Baqubah – Khanaqin – Samarra – Kalar – Baiji

Irak Karayolu Nakliye

Irak Ülkesini lojistik bakımdan incelediğimizde Kuzey Irak ve Güney Irak olarak bakmamız gerekir.

Kuzey Bölgesine şuanda aktif sevkiyatlarda herhangi bir sıkıntı yok iken Güney’e giden karayolu yükleri genelde aktarmalı veya yabancı plakalı çekicilerle dorsede ki yükün alıcıya teslimi şeklinde ilerlemektedir. Gümrük işleri Halil İbrahim Gümrüğünde yapılmaktadır.

Irak Karayolu Nakliyesinde Kullanılan Evraklar (Belgeler): CMR, İngilizce Fatura, Çeki Listesi, Menşe Şahadetnamesi, Gıda Ürünlerinde Tarım Belgesi, SGS ve mal cinsine göre değişen evrak talepleri bulunur. Yükü teslim edilen ithalatçılar veya gümrükçüleri (acente) CMR Belgesini teslim aldığına istinaden imzalar

Irak Havayolu Nakliye

Türkiye ve diğer ülkelerden gönderilen ihracat yükleri Kuzey Irak’ın merkez havalimanlarına sevk edilmektedir. Genelde hafif ve pahalı ürünler havayolu ile gönderilir.

Alıcıların ithalat yüklerini Havalimanlarından çekebilmesi için yetkili gümrükçüleri (muhallısları) olması gerekmektedir.

Gümrük vergileri, ardiye, depolama ve taşıma ücretlerini ödeyen alıcılar gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra hava taşımacılığı tamamlanmış olur.

Irak Havayolu Taşımalarında Kullanılan Evraklar (Belgeler): AirWayBill, İngilizce Fatura, Menşe Şahadetnamesi, Çeki Listesi, SGS, Gıda Ürünlerinde Tarım Belgesi, Sağlık Bakanlığından alınacak belgeler olarak bilinir. Alıcının veya yükün talebine göre evrak listesi değişmektedir.

Irak Denizyolu Nakliye

Güney Irak’a sevk edilen yüklerin ağırlıklı kısmı denizyolu ile sevk edilir. Bu yükler ağır tonajlıdır. Konteyner, açık yük gemileri v.s. gönderilmektedir.

Türkiye’den genelde gıda, yağ gibi ürünler denizyolu ile Güney Irak Bölgesine gönderilir. Kuzey Irak’ta bulunan tüccarlar pek denizyolu ile teslimatı tercih etmemektedir.

Irak Denizyolu Taşımacılığında Kullanılan Evraklar (Belgeler):  İnvoice (İngilizce Fatura), Menşe Şahadetnamesi, Çeki Listesi (Packing List), SGS ve diğer talep edilen belgeler.

İran Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Irak Nakliyede Güzergah ve Transit Süreler

Türkiye – Irak arası yaptığımız taşımalarda en hızlı ve güvenilir yol güzergahını izlemekteyiz. Saygınlar Uluslararası Taşımacılık Tic. Ltd. Şti. uzun yıllardır Ortadoğu’daki taşımada uzmanlığını tüm çalıştığı hatlarda ve Ülkelerde uygulamaktadır.

Müşterilerin memnuniyeti için en iyi yol güzergahı ve transit süreleri doğru şekilde hesaplayarak, başarılı ihracat taşımaları yapmaktayız.

GÜZERGAH:

Yükleme yeri > Gümrük > Türkiye içinde Irak kapısına gidecek en kısa yollar > Habur > Halil İbrahim Gümrüğü / Kuzey Irak şeklindedir.

Güney Irak’a gidecek yükler Erbil veya Kerkük üzerinden dorselerimizi yabancı çekicilere takarak, teslim adresine yüklerinizi göndeririz. Aktarmalı yüklerde ise aracımızda olan yükü, başka bir araca aktarırız.

TRANSİT SÜRELERİ:

İstanbul’dan yüklenen bir yükün Mersin ile transit süreleri Irak’a sevkiyatlarda farklılık gösterir. Irak kapısına yakın olan Şehirlerden sevk edilen yükler kısa sürede teslim olmaktadır.

Minimum Mersin – Zaho transit süre: 4-5 gün iken Erbil, Süleymaniye, Kerkük, Musul gibi Şehirlerin transit süresi daha uzundur.

Uluslararası taşımacılık alanında beklentilerin çok daha ötesinde kaliteli hizmet ağına sahip olan Saygınlar, Irak nakliye hizmetlerinde, en kısa sürede varışı gerçekleştirmek için güzergahlara riayet ederek hizmetlerini sürdürmektedir.

Basra Al Kut
Necef Erbil
Ramadi Süleymaniye
Felluce Bağdat
Kerbela Kerkük
Musul Tikrit
Zaho Irak

 

Irak Frigo Nakliye Hizmeti Nedir?

Frigo Nakliye Hizmeti, oldukça hassas bir taşımacılık türüdür. Gıdal ürünlerinin bozulmadan, hasar alamdan alıcılara ulaştırılması amaçlamaktadır. Irak frigo nakliye gıda ürünleri gerekli ısı koşulları altında taşımacılığı yapılmaktadır.

Irak Parsiyel Yükleme Hizmeti Nedir?

Parsiyel Yükleme, birden çok müşterinin mallarının tek bir nakliye aracında taşınmasıdır.