Suriye Nakliye

Suriye Nakliye

Suriye nakliye de Saygınlar Nakliyat teknolojik ekipman ve eğitimli personelleriyle Ortadoğu Ülkelerine taşımacılık hizmeti sunan gerekli kalite belgelerini bulunduran kuruluştur.

Suriye karayolu nakliye hizmetinde kullandığımız taşıma çeşitleri ise şöyledir: Parsiyel, komple, minivan ve ağır nakliye gibi hizmetlerdir.

Saygınlar Nakliyat, müşteri memnuniyeti odaklı çalışma sistemi ile Türkiye – Suriye nakliye hizmeti veren Hatay / Antakya merkezli bir lojistik firmasıdır.

Kurulduğumuz günden bu yana Suriye Ülkesine komple TIR, proje ve parsiyel taşımaları yapmaktayız.

Müşterilerimizin taleplerine özel çözümler sunan nakliyat sistemimizde Suriye’de oluşan iç savaş durumunda dahi hizmetlerimize devam etmekteyiz.

Suriye nakliye firmaları olarak kaliteli hizmet ışığında faaliyetlerimize devam ediyoruz. Cilvegözü, Öncüpınar Sınır Kapılarına aktarma taşımaları, yardım yükü taşımalarını Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri ve Gaziantep başta olmak üzere tüm Şehirlerden aktif şekilde tampon bölgelere özmal ve kiralık araçlarımızla yükleri taşımaktayız.

Fransa Nakliye hakkında bilgi almak için tıklayın

suriye nakliye firmaları

Suriye Nerededir?

Suriye (Arapça: سُورِيَا‎, romanize: Suriyye), resmî adıyla Suriye Arap Cumhuriyeti, Batı Asya’da bulunan bir ülkedir. Güneybatıda Lübnan, batıda Akdeniz, kuzeyde Türkiye, doğuda Irak, güneyde Ürdün ve güneybatıda İsrail ile çevrilidir.

Vikipedi

Suriye’de Araç Türlerine Göre Taşımacılık

Tenteli Komple Nakliyat: Özmal araçlarımızın büyük kısmı tenteli araçlardan oluşmaktadır. Temiz, kokusuz ve hijyenik olan dorselerimiz ile Suriye nakliye hizmetinde kuru gıda maddeleri, giyim, ayakkabı, mobilya gibi kuru yük taşımacılığı hizmeti sunuyoruz.

Frigo Karayolu Nakliye: Özmal araçlarımız içerisinde soğutma sistemlerine sahip olan dorselerimiz ile frigofirik araç eğitimi almış şöforlerimizle sağlam teslimatlar yapıyoruz.

Derece ayarları ve müşteri yükleri yüklerken şoförümüz göndericileri nasıl yükleme yapması gerektiği konusunda genelde bilgilendirir.

Soğuk zincir taşımalarında dikkat edilecek en önemli hususlar içerisinde hava sirkülasyonudur. Müşteriler yükleri frigo araca yüklerken bu şartların oluşmasına ortam sağlayacak şekilde yükleri yüklemelidir.

Almanya Nakliye hakkında bilgi almak için tıklayın

Suriye Nakliye Güzergahı

Üretim aşaması tamamlanan ürünler Suriye’ye taşınması için fabrikadan veya depodan araca yüklenir. (Suriye frigo nakliyesinde kullanılan araçlara yukarıdaki önerilere göre yükleme yaparsanız daha iyi olacaktır.)

Şoför son kontrolleri yaptıktan sonra irsaliye ve faturasını ve irsaliyeli fatura ile gümrüğe çıkar. Gönderici talimatlarına uygun olarak gümrükçü ile görüşen şoför teslim edilmesi gereken evraklar var ise Gümrükçüye iletir.

Vekaletli gümrükçü işlemlerini tamamladıktan sonra Cilvegözü veya Öncüpınar sınır kapılarına yük teslimi için yola koyulur. Sınır kapılarına taşıma işleminde şoförler tır sırası sistemine uygun şekilde ilerlemektedir.

Sırası gelen araç yükü boşaltmak için tampon bölgeye giriş yapar Suriye nakliye güzergahı bu şekildedir.

Suriye’ye Taşıma Nasıl Yapılır?

Komşu Ülkemiz olan Suriye ülkesinde oluşan iç sorunlar nedeniyle Türkiye’ye gelen tüccarlar Suriye’ye yardım yükleri satın almaktadır.

Suriye nakliye nasıl yapılır? Sorusuna en iyi cevap gümrüklü ürünlerin Türkiye – Suriye sınırları arasında yer alan Tampon Bölgeler ve Güvenli bölgelere TIR ve minivan araçlarla taşıma yapılır.

Türk araçları savaş riskinden dolayı Suriye’nin iç bölgelerine nakliye hizmeti sunamıyor. Suriye plakalı araçlara aktarma yaparak iç kesimlere yük taşımacılığı yapılmaktadır.

Saygınlar nakliyat olarak; bünyemizde yer alan özmal ve kiralıklar arasında TIR ve Minivan araçlar bulunur.

Suriye nakliye hizmetlerimizi tercih eden tüm müşterilerimizin yükleri, varış noktasına ulaşıncaya kadar mesai günleri süresince ekibimiz tarafından bilgilendirilmektedir.

Bu nedenle her nakliye hizmetlerinde müşterilerimiz içi rahat bir şekilde bu organizasyonu tamamlamayarak kaliteli hizmetler vermekteyiz.

Uzman kadromuz ve saha çalışanlarımız ile her geçen gün organize bir şekilde çalışarak beklentileri karşılamaya devam ediyor ve Türkiye’nin en iyi nakliye şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

İran Nakliye hakkında bilgi almak için tıklayın

suriye karayolu nakliye

Suriye Frigo Nakliye

Suriye’ye frigo nakliye yapmak için gerekli tüm yetkinliğe sahip olan bir firma ile çalışmak isteyemez misiniz. C2 Belgesine sahip olan firmamızın, İSO 9001 Kalite Yönergeleri doğrultusunda çalışmalar yapmaktayız.

Termoking araçlarımızda özellikle artı ve eksi derecede çalışma kapasitesine sahip teknik bakım kontrolleri sürekli yapılmaktadır. Firmamızın araç filosunda frigorifik dorse, tente ve proje taşımalarına uygun genç filoya sahiptir.

Suriye Ülkesi iç savaşa girdiğinden bu yana Cilvegözü nakliye ve Bab Al Hawa Bölgesi’ne kadar araçlarımız boşaltma yapabilmektedir.

Patates, yaş sebze ve meyve, konserve, et ürünleri, süt ürünleri, yumurta, bitki, çiçek nakliyesinde Suriye frigo nakliye hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

Hizmet sunduğumuz Ortadoğu Bölgesi’nde tenteli, frigo, lowbed yüklemeleri yapmaktayız. Suriye Bab Al Hawa Frigo dorseli TIR ihtiyaçlarınız için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Yükleme noktasından > Gümrük > Cilvegözü > Bab Al Hawa Tampon Bölgesi boşaltma şeklinde olan güzergahı takiben Suriye frigo nakliyesi TIR sevkiyatlarla yapmaktayız.

Normal ihracat işlemleri uygulanır. Bazı malların Suriye’ye ihracatı veya ithalatı izne tabii dir. Saygınlar Uluslararası Taşımacılık Ltd. Şti. olarak uzun yıllardır Ortadoğu taşımacılıkta tecrübe sahibiyiz.

Frigo Araçlarımızın taşıdığı yükler CMR Sigortası güvencesi altında soğutmalı hassas yükleri taşıyoruz.

Türkiye Gümrük Kapısından çıkışından sonra CMR Sigortası Suriye’de geçersizdir. Suriye frigo taşımalarında firmamızdan navlun talep edebilir, araç isteğinde bulunabilirsiniz.

Suriye’de Yeni Sınır Kapıları

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli depremler Suriye’yi de derinden sarstı. Yıkıcı etkiye sahip deprem felaketi, insani yardımların önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Bu kritik dönemde Türkiye, sınır kapılarını açarak Suriye’ye yardım eli uzattı.

Depremin ardından ilk olarak Öncüpınar ve Çobanbey sınır kapıları insani yardımlara açıldı. Bu iki kapının 13 Şubat 2024’e kadar açık kalacağı belirtildi. Daha sonra Cilvegözü sınır kapısı da insani yardımlar için kullanıma sunuldu.

Suriye’ye insani yardımların ulaştırılması için yeni sınır kapılarının açılması birçok açıdan önemli. Bu kapılar sayesinde ihtiyaç sahiplerine daha hızlı ve kolay bir şekilde yardım ulaştırılabiliyor. Ayrıca, sınır kapılarının açılması bölgedeki ticareti de canlandırabilir.

Romanya Nakliye hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayın

suriye parsiyel nakliye

Suriye Parsiyel Minivan Taşımacılık

Nakliye türleri içerisinde parça yük taşımacılığı, grupaj diye adlandırılan parsiyel taşımacılık 1 gönderici birden fazla alıcı veya birden fazla gönderici, birden fazla alıcı, bir alıcı birden fazla gönderici şeklinde yapılan taşıma türüdür.

Gelen taleplerin bir aracı doldurması halinde ancak parsiyel taşıma gerçekleştiği gibi Suriye parsiyel taşımacılıkta TIR’ın taşıma maliyetini kurtardığı zaman tırın full dolumunu beklemeden parsiyel taşımada yapılabilmektedir.

Şuanda aktif olan bu servisimizden faydalanabilirsiniz.

Irak Nakliye Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Suriye Nakliye Avantajları Nelerdir?

Başta Suriye olmak üzere birçok bölgede ulaştırdığımız yüklerin belirlediğimiz süre içerisinde, sorunsuz  bir şekilde varış noktasına ulaştırmaktayız.

Saygınlar Nakliyat olarak yılların verdiği deneyimlerimize güvenerek ve uygun fiyatlarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Profesyonel ekip kadromuzun yer aldığı firmamızda yüklerinizi hiçbir sorun olmadan varış noktasına ulaştırıyoruz.

 • Çarşamba & perşembe günleri Macaristan parsiyel,
 • Karayolu full tır Macaristan taşımaları,
 • Macaristan’da gümrükleme ve evrak yönetimi,
 • Macaristan depolama hizmetleri,
 • Kuru yük taşımacılığı,
 • Frigo taşımacılık (gıda ürünleri, hammadde).

Saygınlar Nakliyat firması olarak uluslararası nakliye hizmeti vermekteyiz.

Orta Doğu ülkeleri arasında Suriye- Türkiye arası gerçekleştirdiğimiz nakliye hizmetlerinde, araçlarımızın yaptığı km, eğitimli şoförlerimizin maaşı, sigorta, araçların zorunlu belgeleri ve tüm giderler göz önünde bulundurularak navlunlar belirlenir.

Suriye Nakliye işlemlerimizdeki fiyat değerlerinin belirlendiği bazı durumlar şunlardır;

 • – Yükleme yeri – boşaltma yeri arası km mesafesi,
 • – Kullanılacak güzergâh,
 • – Geçiş yapılan ülke sayısı ve masrafları,
 • – Yükün tonajı,
 • – Mal cinsi.

Suriye – Türkiye arası gerçekleştirdiğimiz nakliye hizmetlerinde sabit fiyata sahip olan işlemler ise şunlardır;

 • – Yeşil Sigorta,
 • – Amortisman,
 • – Araç kasko,
 • – Sigorta.

Suriye Nakliye Hakkında Sık Sorulan Sorular

Parsiyel Nedir?

Parsiyel taşımacılık, havayolu, denizyolu ve karayolu taşımacılığında tercih edilen bir nakliyat çeşitidir.

Ro-Ro Gemisi Ne Demektir?

RO-RO denizyolu taşıma araçlarından biridir.