Hamad Limanı Katar

Hamad Limanı Katar

5 Eylül 2017 tarihinde açılışı yapılan Hamad Limanı Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamid el Sani (Qatar’s Emir Sheikh Tamim bin) tarafından açıldı.

Açılışta konuşma yapan Cesim es Saliti Katar Ulaştırma Bakanı 2030 Ülke Vizyonuna katkı sağlayacak önemli bir adım gerçekleştirdiklerini belirtti. Bazı ülkelerin uyguladığı Ambargo’ya rağmen 49 bin konteyner aylık olarak ortalama Hamad Limanı’na gelmektedir.

Katar’a büyük katkılar sağlayacak olan Hamad Limanı’na Türkiye’den konteyner gemileri ve Uluslararası Taşıma yapan gemilerin yanaşmaktadır. Saygınlar Lojistik olarak; Katar’a sunduğumuz konteyner nakliye detaylarımız:

Suudi Arabistan Konteyner Limanları Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Direk Hamad Nakliye Hizmeti 12 Gün Konteyner Taşımacılığı

Katar’ın en büyük deniz (konteyner) limanı Hamad olarak bilinir. Türkiye’den düzenli servisler Katar’ın Hamad Limanına yapılmaktadır. Türkiye Limanlarından direk Hamad Konteyner servisleri

Mersin Limanı > Hamad / Katar Limanı

İskenderun Limanı > Hamad / Katar Limanı

Ambarlı / İstanbul Limanı > Hamad Konteyner Direk Servis

İzmir Aliağa – Hamad / Katar Konteyner Taşımacılık

Türkiye’de direk ve aktarmalı servislerle hizmet sunan Saygınlar Lojistik düzenli olarak Katar ‘a Denizyolu, Karayolu taşımacılık hizmeti sunar.

Hamad Limanı Nerede?

Uluslararası Limanlar arasında yerini alan Hamad Konteyner Limanı Katar’ın Başkenti Doha’da bulunur. Merkezi noktada yer almasının ihracat, ithalat ve uluslararası ticareti kolaylaştırmaktadır.

Katar’da yer alan Türk Şirketleri denizyolu taşımalarını Hamad’tan yapmaktadır. Özellikle kuru gıda, yaş sebze ve meyve, inşaat malzemeleri gibi ürünleri Hamad Limanı’na gitmektedir. Limandan direk pazara ürünlerin gidebilmesi için merkezi noktada yer alması önemli rol oynamaktadır.