Demiryolu Taşımacılığı

Anasayfa » Demiryolu Taşımacılığı
demiryolu Taşımacılığı Avantajları

Uluslararası yük nakliyesinde faydalanılan birçok taşımacılık türü vardır. Demiryolu taşımacılığı nedir? Sorusunun cevabı ise, yolcu veya yükün vagonlarla demiryolu üzerinden taşınmasıdır.

Demiryolu taşımacılığı, diğer taşımacılık türlerine göre daha güvenli bir taşıma türüdür.

Demiryolu eşya taşımacılığında daha az hizmete ihtiyaç duyulduğundan bu nakliye türü ticari iş anlaşmalarında hedeflenen maksimum ekonomik kara ulaşma noktasında firmaların güvenle tercih ettiği nakliye türüdür.

Birçok tonajdaki eşyanın taşınması noktasında gerekli olan çalışan sayısının az olması ve ekonomik bir taşımacılık türü olması bakımından sağladığı avantajlarla müşterilerin ilgisini çekmekte olan demiryolu nakliyat, ülke içinde ve uluslararası sahada eşya taşınmasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Demiryolu taşımacılığında açık veya kapalı vagonlarla eşya taşımacılığı yapılmaktadır. Bunun yanında parsiyel taşımacılık türündeki hizmetleri sayesinde demiryolu nakliyat sizlere birçok çözüm yaratmaktadır.

Saygınlar Nakliyat ailesi olarak, uluslararası demiryolu taşımacılığı çalışmalarında gösterdiğimiz üstün performanslar sayesinde sizlerin en çok tavsiye ettiği firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Yükleriniz dünyanın birçok noktasına güvenli bir şekilde firmamız tarafından taşınmaktadır.

Boru Hattı Taşımacılık Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Uluslararası Demiryolu Taşımacılığı

Son yıllarda imzalanan uluslararası ticari iş anlaşmaları sayesinde ülkemizin global ticaret ağından kazandığı ekonomik gelir 2 katrilyonu bulmuştur.

Ülkemizden birçok farklı ülkedeki noktaya demiryolu taşımacılık hizmetleri yapılabilmektedir. Firmamız, uluslararası demiryolu taşımacılığı noktasındaki faaliyetleri sayesinde taşımacılık sektörünün lider firmaları arasına girmeyi başarmıştır. Uluslararası demiryolu taşımacılığı zorlu bir süreçtir.

Bu süreci konforlu bir şekilde yürüterek maksimum verimle bitirmek için uluslararası demiryolu taşımacılığında uzman bir şirket olan firmamızdan hizmet aldığınızda sonuçtan memnun kalacağınızın garantisini vermekteyiz.

Taşıma fiyatlarımız sizlerin bütçelerini zora sokmayacak şekilde her yıl güncellenmektedir. Alanında uzman çalışanlarımızın sağlamış olduğu profesyonel taşıma hizmetleri ile yasal sürelerin müsaade ettiği en kısa sürede eşyalarınız belirttiğiniz tren noktasına bırakılmaktadır.

Karayolu Taşımacılık hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayın

uluslararası demiryolu taşımacılığı

Demiryolu Taşımacılığında Kullanılan Belgeler

Demiryolu taşımacılığında kullanılan belgeler şunlardır:

Demiryolu konşimentosu: Taşınacak eşyanın demiryolu şirketi tarafından taşındığının onaylanması adına düzenlenen belgedir.

Bu belge demiryolu şirketi, yükün sahibi ve teslimini alacak kişilere ait bilgileri taşıyan sözleşmedir.

Denizyolu taşımacılığında kullanılan konşimentolar CIV ve CIM belgeleri olarak demiryolu nakliye hizmetleri sunan şirketler tarafından kullanılmaktadır. Uluslararası taşımacılık anlaşması anlamına gelen bu belgeler 6 nüsha olarak doldurulmaktadır.

Malların demiryolu şirketi tarafından taşınacağını belirten Hamule Senetleri 4. Nüshada bulunmaktadır.

Ayrıca, kendileri adına eşya taşıtma hizmetleri sunan nakliye firmalarının hazırladığı FIATA belgeleri ve nakliyeci makbuzları da demiryolu taşımacılığında kullanılmakta olan belgeler arasındadır.

Demiryolu taşımacılığı işlerinizdeki gerekli tüm belgelerin düzenlenmesi noktasında firmamızdan profesyonel şekilde hizmetler almaktasınız.

Demiryolu Taşımacılık Fiyatları

Ülkemizde birçok firma uluslararası nakliye hizmetlerinden taşımacılık hizmetleri almaktadırlar. Bu noktada insanların en çok dikkat ettikleri konu demiryolu taşımacılık fiyatları uygun olup olmamasıdır.

İnsanlar genellikle süreçten en çok verimi sağlayabilecekleri ve sektörde uzun yıllar çalışarak kendilerini kanıtlamış firmalardan nakliye hizmeti almaktadırlar.

Demiryolu taşımacılık hizmetleri diğer tüm nakliye hizmetlerine göre en uygun şekilde fiyatlandırılan hizmetlerdir.

Firmamız olarak, demiryolu üzerinden yapmak istediğiniz yük taşınması projelerinde deneyimli çalışanlarımız ve kaliteli hizmetlerimiz ile sizlerin yanınızdayız.

Yüksek tonajlı yüklerin taşınmasında hızlı bir çözüm olan demiryolu nakliyat, sağladığı ekonomik avantajlar ile de şirketlerin en çok tercih ettiği taşımacılık türüdür.

Demiryolu taşımacılığında sabit fiyat politikamız ile siz değerli müşterilerimizin yanında olmaktan gurur duyarız.

Havayolu Taşımacılık hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayın

demiryolu Taşımacılığı istanbul

Demiryolu Taşımacılık Avantajları ve Dezavantajları

Dünyanın birçok noktasına kolaylıkla seyahat etme ve yük taşıma konusunda en ekonomik hizmeti demiryolu şirketleri sağlamaktadır.

Ülkemizden sıklıkla birçok amaçla demiryolu taşımacılık hizmetleri kullanılarak yurtdışına seyahatler olmaktadır.

Güvenli bir seyahat ve eşya nakliye noktasında demiryolu taşımacılığı büyük çözümler üretmektedir. Peki, demiryolu taşımacılık avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Demiryolu taşımacılık avantajları,

 • Ekonomik bir taşıma hizmeti sağlanmaktadır.
 • En güvenilir taşınma türüdür.
 • Ağır tonajlı eşyaların kısa sürede sağlıklı bir şekilde taşınması noktasında en hızlı çözümdür.
 • Birçok madenin taşınmasında kapalı ve açık vagon seçenekleri sayesinde efektif seçenekler sunan demiryolu nakliye şirketleri yüklerinizin taşınmasındaki en kilit nokta görevini üstlenmektedir.
 • Sabit seferlerle yapıldığından kaza ve hasar alma riski minimum düzeydedir.
 • Trafik olmadığından yasal sınırlara riayet edildiğinde kısa sürede yük taşınma işlemi tamamlanmaktadır.

Demiryolu taşımacılığının dezavantajları ise,

Dağlık bölgelere demiryolu taşımacılığı genellikle yapılmamaktadır. Bu sebeple sınırlı bölgelerde taşımacılık hizmeti sağlaması demiryolu taşımacılığının en büyük dezavantajıdır.

Demiryolu ağı gelişmemiş olan ülkelerde bu taşımacılık türü dezavantajlı bir seçenek olduğu için müşterilerin nakliye sürecinde hizmet almayı tercih etmemesine sebep olmaktadır.

Denizyolu Taşımacılık hizmetleri hakkında bilgi almak için tıklayın

Demiryolu Taşımacılığı Vagon Çeşitleri

Osmanlı döneminden beri ülkemizin birçok şehrinde demiryolu ağı kurulmaktadır. İnsan taşıma ve her tonajdaki yüklerin taşınmasında etkili bir yöntem olan demiryolu taşımacılığı güvenli bir taşımacılık türüdür. 

Kapalı ve açık vagonlarla taşınan eşyalarınız kısa sürelerde istediğiniz noktalara ulaştırılmaktadır.

Demiryolu ile yük taşımacılığında gelişen teknoloji müşterilere birçok farklı özellikteki vagon ile profesyonel taşıma hizmetleri almaları noktasında etkili cihazlar üretmektedir. Demiryolu taşımacılığı vagon çeşitleri şunlardır:

 • G tipi kapalı vagon
 • F tipi yüksek tonajlı yüksek kenarlı vagon
 • Sıvı taşıma için üretilmiş kapalı vagonlar
 • Açık vagonlar
 • Otomatik boşaltma özellikli vagonlar
 • Tahıl ve maden vagonları
 • Açık platform vagonlar
 • Sarnıçlı vagonlar
 • Uaais Ağır Yük Vagonu
 • Habis tipi kapalı vagonlar
 • Dökme yük vagonu
 • Çok amaçlı vagon
 • Kayar kapaklı yük vagonları