Havayolu Taşımacılığı

Anasayfa » Havayolu Taşımacılığı
türkiye'de havayolu taşımacılığı

Havayolu Taşımacılığı sayesinde günümüz teknolojisi, eşya taşımacılığı yapan şirketlerin işlerini kolaylaştıracak avantajlar üretmektedir. İnsanlar günlük hayatın yoğun temposunda taşınacak yüklerinin kısa sürede istedikleri yere bırakılmasını istemektedirler.

Birçok nakliye şirketi havayolu taşımacılığıyla müşterilerinin devamlılığını sağlamayı hedeflemektedir. Peki, havayolu taşımacılığı nedir?

Her ağırlıktaki ürünlerin en hızlı şekilde istenilen noktaya gönderilmesi noktasında en çabuk taşımacılık hizmeti veren yük taşımacılığı türü havayolu taşımacılığıdır.

Eşyalarınız havayolu şirketlerinin uçakları aracılığıyla taşınmaktadır. Havayolu taşımacılığında uluslararası ve şehirler arası kargo hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Firmamız, tüm havayolu taşımacılığı çalışmalarında uzmanlaşmıştır.

Havayolu taşımacılığı denildiğinde insanların aklına klasik bir uçak taşımacılığı gelmektedir. Firmamız olarak, sizlere üstün kalitede hizmetler sağlayarak konforlu bir taşımacılık hizmeti alacağınıza garanti vermekteyiz.

Çalışanlarımız, güler yüzlü, sektörde deneyim sahibi ve dürüst ahlaklıdır. Bir havayolu taşımacılığı hizmetinde istediğiniz tüm taleplerinize en nitelikli şekilde karşılık vererek sektörümüzün en çok tavsiye ve tercih edilen firmaları arasına girmeyi başardık.

Müşterilerimize, kaliteli bir hizmeti ekonomik fiyatlarla sunma politikası firmamızın vazgeçilmez prensibidir.

Boru Hattı Taşımacılık Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Havayolu Kargo Taşımacılığı

Son yıllarda en çok tercih edilen taşımacılık türlerinden birisi haline gelen havayolu kargo taşımacılığı, firmaların müşterilerine sağlamış olduğu birbirinden özel fiyatlar sayesinde taşımacılık sektöründe vazgeçilmez bir hizmet ağı haline gelmiştir.

Firmamız, ülkemizin bütün havayolu limanlarındaki kargo servisi bulunan şehirlerden ülke içi ve uluslararası kargo taşıma hizmetlerinde üstün performanslar göstermesi sayesinde sizlerin en çok takdir ettiği firmalardan biri haline gelmekten memnuniyet duymaktadır.

Havayolu ile ulaştırmak istediğiniz tüm kargolarınız hızlı ve sağlam bir şekilde modern teknikler kullanılarak siz değerli müşterilerimizin ulaştırılmasını istediği havayolu kargo servislerine bırakılmaktadır.

Havayolu kargo taşımacılığı, eşyalarınızın yasaların müsaade ettiği maksimum hızla tüm dünyadaki havalimanlarına ulaştırılması noktasındaki avantajlarıyla sizlere eşya taşıma sırasında avantajlar sağlamaktadır.

Havayolu Taşımacılık Özellikleri Nelerdir?

Popüler bir taşımacılık türü olan havayolu taşımacılığı hakkında araştırma yapan müşterilerimizin aklında havayolu taşımacılık özellikleri nelerdir? sorusu yer etmektedir. Sizler için bu soruyu araştırdık:

 • Havayolu taşımacılığı en güvenilir eşya taşımacılığı yöntemidir.
 • Hızlı bir taşıma işlemi yapıldığından diğer taşımacılık türlerine göre daha pahalıdır.
 • Eşyalarınızın taşınması noktasında dünyadaki tüm kargo servisi bulunan havalimanlarına hizmet olanağı sağlar.
 • Hassas olan yüklerin hasarsız bir şekilde istenilen noktaya ulaştırılması aşırı dikkat gerektiren bir iştir. Havayolu eşya taşımacılığı, trafikten uzak olduğu için eşyalarınızın bütünlüğünün korunması konusunda etkili hizmetler sunmaktadır.
 • Nakliye şirketleri eşyalarınızı taşımadan önce sigortalama işlemi yaptığından mümkün olan en az maddi zararla taşınma tamamlanmaktadır.

Karayolu Taşımacılığı hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için tıklayın

lojistik Havayolu Taşımacılığı

Havayolu Taşımacılık Fiyatları

Ülkemizde birçok nakliye hizmeti veren firma bulunmaktadır. Özellikle hafif ve değerli olan eşyaların taşınmasında öncelikli bir tercih olan havayolu nakliye hizmetleri, diğer nakliye türlerine göre daha pahalıdır.

Havayolu taşımacılığı, teknolojinin bütün kolaylıklarını kullanılarak yapılmadığı takdirde avantajsız bir seçenek haline gelmektedir.

Havayolu taşımacılık fiyatları gerekenden düşük olan şirketleri tercih ettiğinizde büyük maddi kayıplara uğrayabilirsiniz.

Eşyalarınızın gün içerisinde istediğiniz havayolu noktasına bırakılması noktasında başarılı hizmetler sunan firmamız sizlerin cebine zarar vermeyecek şekilde modern hizmetler sunmaktadır.

Eşyalarınız dünya standartlarındaki malzemeler kullanılarak profesyonel bir şekilde paketlendikten sonra taşınmaktadır.

Taşıma sırasında en hızlı ve sağlıklı taşıma için gerekli olan güzergah kullanılarak taşıma çalışmalarımız tamamlanmaktadır. Firmamızdan aldığınız hizmetler sayesinde eşyalarınız taşınırken rahat bir nefes alabileceksiniz.

Havayolu Taşımacılık Türleri Nelerdir?

Nakliye şirketleri eşyalarınızı taşırken birçok çözüm yolu üretmektedir. Türkiye’de havayolu eşya taşımacılığı hizmeti veren birçok firma bulunmaktadır. Peki, nakliye şirketlerinin müşterilerine sunduğu havayolu taşımacılık türleri nelerdir?

Taşınacak yükün özelliğine göre değişen havayolu taşımacılık türleri şöyle sınıflandırılabilir:

Genel kargo: Herhangi bir özel ayrıcalığı bulunmayan kargolara genel kargo denmektedir.

Özel Kargo: Havayolu ile eşya taşıma öncesinde taşınacak yük için özel işlemlerin gerekli olduğu durumlarda özel kargo hizmetleri sunulmaktadır. Eşyaları birçok kurala uyarak istifleme ve kargolama işlemleri uygulanmaktadır.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı: Havalimanları arasında taşınma noktasında tehlikeli madde taşımacılığı çok riskli bir durumdur. Yanıcı, patlayıcı, kimyasal ürün içerikli eşyaların taşınmasında kullanılan havayolu taşımacılık türüdür.

Denizyolu Nakliye Hizmetlerimiz İle İlgili bilgi almak için tıklayın

hava kargo taşımacılığı

Havayolu Taşımacılık Avantajları ve Dezavantajları

Nakliye şirketleri müşteri devamlılığını sağlamak için müşterilerine birçok farklı seçenekte çözümler sağlamaktadır.

Havayolu taşımacılığı bu çözümlerden birisidir. Havayolu taşımacılığı müşterilerine birçok avantaj sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Peki, havayolu taşımacılık avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Havayolu taşımacılık avantajları şunlardır:

 • Havayolu taşımacılık hizmetleri, eşyalarınızın hızla istenilen noktaya ulaştırılmasını sağlar.
 • Kırılabilecek, hassas özellikteki eşyalarınızın taşınmasındaki en akılcı tercihtir.
 • Nakliyenin hızlı olması sebebiyle zaman tasarrufu sağlar.
 • Tüm dünyaya eşya taşıma hizmetleri 2 3 gün gibi kısa sürelerde olmaktadır. Bu sebeple yüklerinizin taşınması sırasında ödediğiniz sigorta ücretleri düşmektedir.
 • Ticari iş anlaşmalarında seri bir şekilde hizmet satmak çok önemlidir. Havayolu taşımacılık, taşıma süresini azalttığı için daha fazla iş yapmanız noktasında sizlere öncü olmaktadır.
 • Diğer taşımacılık türlerinde yaşanabilecek trafik kazası, hırsızlık gibi durumlara yakalanma ihtimaliniz çok düşüktür. Bu sebeple en güvenilir nakliye türüdür.
 • Eşyalarınızın taşınma sürecinin takibi kolayca yapılabilmektedir.
 • Gün içerisinde birçok sefer olduğu için bekleme süreniz azalmaktadır.

Havayolu taşımacılık dezavantajları şunlardır:

 • Havayolu nakliye hizmetleri diğer nakliye türlerine göre daha pahalı bir şekilde fiyatlandırılmaktadır. Bunun sebebi uçaklarda kullanılan yakıtların pahalı olması, hızlı bir kargolama yöntemi olması sebebiyle özel sigortalamaların yapılmasıdır.

Yüksek tonajlı ve büyük boyutlu yüklerin taşınması yapılamamaktadır.

Havayolu Taşımacılığında Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Ülkelerarası taşımacılık yapılırken eşyaların taşınması ve ulaştırılması noktasında gerekli olan birçok belge bulunmaktadır. Bu belgeler sigorta işlevi görmesi açısından önemlidir.

Havayolu konşimentosu:Kargonun iki nokta arasında taşınırken, ithalatçıya özel bir şekilde düzenlenen konşimentodur. Kargonun göndericisi, alıcısı ve taşıyıcısına ait 3 nüshası olmalıdır.

Ara konşimentolar: Yüklenici adına düzenlenen belgelerdir. Kargonun teslim edildiğini göstermesi açısından önemlidir.

Kargo manifestosu: Havayolu şirketleri aracılığıyla adresler arası taşınacak olan yükün özelliklerinin bildirildiği belgelerdir. İngilizce olarak yazılmaktadır. Tehlikeli madde taşımaları bildirilmelidir. Yükleniciye ait bilgiler ve eşyanın taşınacağı hava alanına ait bilgiler büyük harflerle yazılmaktadır.