Uluslararası Taşımacılık

Uluslararası Taşımacılık

Uluslararası taşımacılık, deniz, kara, hava veya demiryolu üzerinden hammaddelerin, malların ve tercih edilen hizmetlerin taşıyıcı araçlarla farklı ülkelerdeki tüketiciye ulaştırılmasıdır.

Ülkelerin ortak pazar kurma amacı güdüyor olmalarıyla birlikte uluslararası taşımacılıkta artış görülmeye başlandı. Dolayısıyla bu konuda hizmet sunan şirketler yüksek standartlı ve kaliteli hizmeti sunabilme yarışına girdiler.

Uluslararası taşımacılık yapılırken müşteri ve hizmet sunan şirket arasında bir sözleşme yapılır. Bu sözleşme içerisinde taşınacak malların ağırlığından adedine kadar tüm bilgiler ve ulaştırma süresi gibi bilgiler yer alır.

Uluslararası nakliyat, yurtiçinde yapılan nakliyatlara göre daha zordur. Çünkü bu taşımacılıkta tehlikeli yükler (petrol, gaz, kimyevi madde vs.) vardır ve bu nedenle daha büyük bir hassasiyetle yapılması gerekir.

Saygınlar Nakliyat, normal tırların taşıyamadığı yükleri lowbed araçlarla güvenli ve büyük hassasiyetle nakleder.

Azerbaycan Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Uçaklar ve gemiler ile yapılan taşımacılık işlemlerinin daha hızlı gerçekleşiyor olması nedeniyle demiryolu ve karayolu gibi taşımacılıklara göre fiyat daha fazladır.

Saygınlar Nakliyat, uluslararası sevkiyat yaparken birkaç farklı rota seçimi sunuyor. Buna ek olarak toplam maliyet, nakliye süresi, lojistik çabalar ve çevresel etkenleri göz önünde bulundurarak tek bir rota üzerinden farklı taşımacılık türleri de kullanabiliyor.

Nakliye işlemlerinde denizyolu, karayolu, havayolu ve demiryolu olmak üzere 4 farklı taşımacılık yöntemi kullanılır.

Karayolu Taşımacılık Hizmetleri

İçerik Haritası

Karayolu taşımacılığı, özellikle de kısa mesafelerde daha kolay ulaşım ve kapıdan-kapıya ulaşım hizmeti sağladığı için en yaygın kullanılan taşımacılık türüdür.

Diğer taşımacılık türleri tercih edildiğinde bile genellikle kapıya teslim sürecinde karayolu taşımacılığı tercih edilir. Yüksek ağırlığa ve hacme sahip olan yüklerin istenen rotadan ulaştırılmasını sağlar.

Saygın Nakliyat firması olarak yılların tecrübesi ve güçlü alt yapımız ile hızlı ve güvenli bir şekilde yüklerinizin sevkiyatını yapıyoruz.

Dünya ticaretinde Türkiye’den çeşitli ülkelere yapılacak olan ihracatlarınızda en üst kalite hizmet beklentinizi kusursuz bir şekilde karşılıyor ve evrensel pazaryerlerinde oluşan ulaşım anlamındaki rekabetinize üstün destek sağlıyoruz.

Saygınlar Nakliyat olarak karayolu taşımacılık alanında sahip olduğumuz araçlar ve güçlü iş ortaklarımız ile güvenilir ve hızlı operasyonlarla yüklerinizin sevkiyatını gerçekleştiriyoruz.

Karayolu nakliye hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İran Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Karayolu Taşımacılığı Nedir?

Karayolu taşımacılığı, genellikle kısa mesafeli nakliye işlemlerinde tercih edilir çünkü kısa mesafelerde diğer ulaşım araçlarına göre daha verimli ve maliyet açısından daha ekonomiktir.

Bu ulaşım yönteminde yüklerin kontrolü daha fazla gönderici firmanın elinde olur. Kısa mesafeli nakliyelerde karayolunun tercih edilmesi zaman ve hız bakımından da daha avantajlı olur. Bunun yanı sıra yükleme-boşaltmalar ve çıkış-varışlar daha kolay ayarlanabilir.

Karayolu nakliyat, limanlarda çeşitli nedenlerle bekleme sürelerinin uzun olmasından etkilenmez ve beklemeden varış noktasına doğru yol alır.

Karayolu taşımacılığında araç sıkıntısının olmaması da sık sefer yapılabilme şansı sunar. Ulaşım ağının büyük ölçüde geniş olduğu karayolu lojistik alanında farklı büyüklükteki yüklerin sevkiyatı yapılabilir.

Karayolu taşımacılığında sevkiyatın öncesinde coğrafi koşullar gibi tüm ihtimaller göz önünde bulundurularak bir rota tespiti yapılır.

Böylelikle yükleriniz varış noktasına coğrafi koşulların etkisi altında kalmadan en güvenilir ve hasarsız şekilde ulaştırılır.

İhtiyaç duyulduğu her an hazır olan ve yükleme-boşaltma gibi işlemlerin daha kolay olduğu bu taşımacılık türü, kısa sürede yapılması gereken sevkiyatlar için en uygun olandır.

Her türlü işlemlerin en hızlı şekilde halledilmesi ve taşımacılığın büyük ölçüde basit ve kolay olması, karayolu nakliyesinin çok fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Katar Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Uluslararası Nakliye

Karayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Karayolu taşımacılığı, aynı zamanda güvenlik açısından da birçok avantaj sunuyor. En yeni teknolojiye sahip araçlar ile yüklerin kolay ve hasarsız bir şekilde yüklenip-boşaltılması, düzenli paketleme yapılabilmesi,

yüklerin hacimlerine ve ağırlıklarına göre farklı araç türlerinin tercih edilebiliyor olması, sorumlu kişilere sevkiyat süresince düzenli bilgi aktarımının sağlanması ve daha birçok avantaj sağlıyor olması, karayolunun vazgeçilmez nakliye türünden biri olmasını sağlıyor.

Aynı zamanda yüklerinize yapılan sigortalandırma ile de sorunsuz ve güvenli bir şekilde varış noktasına ulaştırılıyor. Bu sayede olası kazalara karşı hiçbir şekilde zarara uğramanız söz konusu bile olmaz ve güvenle ürün teslimatlarınızı gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz.

Karayolu taşımacılığın avantajları;

 • Zamandan tasarruf sağlar,
 • Limanlarda bekleme süresini kısaltır,
 • Taşımacılıkta daha az risk barındırır.
 • Daha ekonomiktir.

Polonya Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Havayolu Taşımacılık Hizmetleri

Saygınlar Nakliyat, Türkiye’den Ortadoğu ve Türki cumhuriyetlere; hava yoluyla kargo hizmeti sunuyor. İstanbul, Adana, Konya ve Ankara limanlarına her gün düzenli olarak yapılan uçak seferleri ile yüklerinizi ulaştırıyoruz.

İhracat şirketlerinin yüklerini anlaşmalı havayolu kargo şirketleriyle birlikte teslim ederiz. Havayolu taşımacılığında ağırlığı ve boyutu daha düşük fakat değeri daha büyük olan malların ulaşımı sağlanır.

Havayolu taşımacılığı diğer taşımacılık yöntemlerine göre daha pahalıdır fakat daha hızlı olması nedeniyle daha uygun bir yöntemdir.

Suudi Arabistan Havayolu Kargo Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Saygınlar Nakliyat lojistik firması olarak müşterilerimiz için en güvenilir ve en hızlı hizmeti sunabilmeyi amaçlıyoruz.

Sevkiyatlar yapılmadan önce ekibimizle müşterilerimizin ihtiyaçlarını tespit ederiz ve yüklerin özelliklerini de göz önünde bulundurarak en uygun ulaşım ağını ve en uygun hizmeti organize ederiz.

Belirlediğimiz rotalar üzerinden en hızlı ve güvenilir bir şekilde yüklerinizi alıcıya ulaştırır ve kargonuzun tam teslimini sağlarız.

Anlaşmalı olduğumuz uluslararası nakliye firmalarıyla birlikte müşterilerimize esnek fiyatlandırma ve en üst kalite hizmeti sunarız. Havayolu sevkiyat hizmetimizden yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Boru Hattı Taşımacılık Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Havayolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Havayolu taşımacılığının en büyük avantajı diğer nakliye araçlarına göre daha hızlı olmasıdır. Aynı zamanda sistemin hızlı olması nedeniyle de taşıma ve gümrük prosedürleri daha kolay halledilir ve yüklerin taşınmasında daha yüksek düzey güvenlik sağlanır.

Havayolu kargo ile hacim ve ağırlık bakımından daha düşük yükler taşınıyor olsa bile hassas yükler daha hasarsız nakledilir.

Maliyet açısından diğer lojistik şekillere göre maliyet açısından daha pahalı olmasına rağmen hassas ürünlerin taşımacılığında daha güvenilir olması ve daha hızlı sevkiyat özelliğine sahip olmasıyla havayolu taşımacılığı oldukça fazla tercih ediliyor.

Her türlü eşyanın daha güvenilir bir şekilde ulaştırılabiliyor olması da dikkatleri üzerine çekiyor.

Karkamış Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın 

Uluslararası düzeyde önemli bir yere sahip olan havayolu taşımacılığı, karayolunun aksine yoğun trafikten ve gümrük geçişlerinden etkilenmez. Bu da daha hızlı sevkiyat yapılabilmesini sağlayan en büyük avantajlardandır.

Hassas ve önemli yükler, uzun mesafeli sevkiyatlarda daha dikkatli taşınmalıdır. Saygınlar Nakliyat firmamız, yüklerinizin özelliklerini dikkate alarak sizin için en uygun ulaşım ağını ve ulaşım hizmetlerini tespit ediyor.

Yükleriniz en hızlı ve en güvenilir şekilde ulaşım aracına yüklenip alıcıya ulaştırılıyor. Firmamız her türlü sevkiyat işlemlerinin altına imzasını atıyor ve müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını üstün kalite hizmetlerle karşılıyoruz.

Deneyimli operasyon ekibimiz ile birlikte ürünlerinizi alıcıya ulaştırıyor ve zamanında evrak teslimi sağlıyoruz. Evrensel pazarlarda ürünlerinizi uzak mesafelere taşıma isteğinizi gelişmiş ulaşım seçenekleriyle karşılıyoruz.

denizyolu taşımacılığı fiyatları

Demiryolu Taşımacılık Hizmetleri

Demiryolu taşımacılığı, farklı lojistik şekillere göre daha az maliyetli ve daha güvenlidir fakat sınırlı teslim alanına sahiptir. Bu nedenle maliyet, hız ve güvenlik açısından daha avantajlı olacağını düşündüğümüzde demiryolu ulaşımını kullanabiliyoruz.

Saygınlar Nakliyat, üstün kalite ve güvenlikli demiryolu nakliye hizmeti sunan sayılı lojistik firmalardan biridir. Firmamız, yapılan anlaşmalar ile çeşitli ülkelere açık veya kapalı vagon ile yük taşıma hizmeti sunuyor.

Demiryolu taşımacılığı hakkında daha detaylı bilgi almak için yılların tecrübesine sahip alanında uzman lojistik firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Demiryolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Saygınlar Nakliyat İletişim

Demiryolu taşımacılığının en önemli avantajlarından biri sabit fiyat garantisi olmasıdır. Demiryolu nakliyesinde hava şartları ve yoğun trafik gibi sıkıntılardan etkilenmeden yükleriniz daha güvenli şekilde alıcıya ulaştırılır.

Trenlerin daha fazla yük taşıyabiliyor olması ve demiryolu ulaşım ağının evrensel olanakları da göz önünde bulundurulduğunda nakliye alanındaki en avantajlı lojistik şekillerden biri olduğu görülebilir.

Avrupa tarafından hukuksal ve finansal anlamda desteklenen bu nakliye aracı, ağır tonajlı yüklerin taşınması bakımından da daha uygundur. Demiryolu taşımacılığında insan gücüne duyulan ihtiyacın daha az olması da nakliye işlemleri süresince daha az hata payı oluşmasını sağlar.

Demiryolu taşımacılığı, aynı zamanda çevreci bir yaklaşım sergilemesiyle de çok fazla tercih edilen lojistik şekillerdendir.

Özbekistan Taşımacılık Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Demiryolu nakliyesinin sağladığı en büyük avantajlardan biri de yükünüzün şekline göre kapalı vagon ya da açık vagon ile taşıma özelliği sunmasıdır.

Bu ulaşım araçlarının hız seçimi taşınacak yüklere ve verilecek hizmete göre değişiklik gösterebilir. Kömür, işlenmiş hammaddeler ve maden gibi ürünlerin nakliyesinde en çok tercih edilen taşıma yöntemi demiryoludur.

Demiryolu nakliye, karayolu nakliyesinin aksine kötü hava koşullarından ve yoğun trafikten etkilenmez. Bu nedenle yalnızca saydığımız ürünlerin değil, her türlü yüklerin taşımacılığında demiryolu nakliyesi oldukça avantajlıdır.

Tüm bu avantajların yanı sıra sabit fiyat garantisinin de olması demiryolunu vazgeçilmez nakliye araçlarından biri haline getiriyor.

uluslararası demiryolu taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılık Hizmetleri

Deniz yolu lojistiğinde sevkiyatı yapılacak ürünlerin özellikleri, ürünler için lojistik anlamda ayrılan bütçe, çıkış lokasyonu, varış lokasyonu,

taşınma süreci ve iklim gibi koşullar firmamız tarafından tespit edilir ve daha sonra da en uygun ulaşım hizmeti sunulur. Sevkiyat süresince görünür ve görünmez tüm koşullar ele alınır ve son derece güvenli hizmet sağlanır.

Saygın Nakliyat uluslararası nakliyat ve lojistik şirketi olarak yılların deneyimiyle çeşitli parsiyel, komple ve proje taşımacılığı gibi deniz yolu ulaşım hizmetleri sunuyoruz.

Uluslararası ortak pazarda yapılan nakliye işlemlerinde deniz aşırı mesafelerde en uygunu deniz yolu ulaşımıdır. Sizin için binlerce konteyner yüklenebilmesi ve boşaltma-yükleme gibi işlemlerin daha kolay olması nedeniyle gerektiğinde deniz yolu taşımacılığını tercih ediyoruz.

Ortak pazarlarda yapılan evrensel ticaretlerin büyük bir bölümü deniz yolu taşımacılığı ile gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Saygınlar Nakliyat  firması olarak en üstün kalite hizmeti sunabilmeyi amaçlıyor ve dünya ticaretinde ulaşım alanında ön plana çıkabilmenizi sağlıyoruz.

İhracat ve ithalat yapan firmaların yüklerini çıkış-varış noktası süresince en güvenilir şekilde ulaştırıyor ve organize ediyoruz.

Deniz Yolu Taşımacılığının Avantajları

Deniz Yolu taşımacılığı, en düşük maliyete sahip olan ulaşımdır. Yüklerin çıktığı ve varacağı limanlar arasında gümrük işlemleri ve transit geçişleri gibi işlemlerin olmaması da deniz yolu taşımacılığının en büyük avantajlarından biridir.

Deniz yolu taşımacılığının diğer taşıma türlerine nispeten daha yüksek olanaklara sahip olması ve taşıma sürecinin sağladığı kolaylıklar daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Bunun yanı sıra deniz yolu taşımacılığının yük kapasitesinin oldukça fazla olması, geçişlerde yaşanan kısıtlanmalardan minimum seviyede etkilenmesi ve aynı zamanda da maliyetin düşük olması bu nakliye yönteminin en büyük avantajlarından biri oluyor.

Özellikle de tek seferde çok fazla yükün taşınabiliyor olması ve uzun mesafede maliyet ve giderlerin daha fazla düşmesi, bu taşımacılığın popülaritesini de arttırıyor.

Firmamız yapılacak olan deniz yolu sevkiyatlarının öncesinde müşterilerimizle iletişime geçerek ihtiyaçlarını ve ürünlerin özelliklerini tespit ederek en güvenilir ve en hızlı hizmeti sunuyor.

Anlaşmalı olduğumuz nakliye firmalarıyla birlikte taşınma mesafesini gözetmeksizin ürünlerinizi tam vaktinde teslim ediyoruz. Esnek fiyatlandırma ve üstün kalite deniz yolu seferlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Deniz yolu ticareti kapsamlı bir şekilde ele alındığında 5 farklı kulvarlarda değerlendirilebilir.

 • Tanker Taşımacılığı,
 • Ro – Ro Taşımacılığı,
 • Konteyner Taşımacılığı,
 • Kombine Taşımacılık,
 • Dökme Yük Taşımacılığı.

1- Tanker Taşımacılığı

Tanker taşımacılığı, deniz yolu lojistik alanında en tehlikeli taşıma türü olarak bilinir. Bu taşımacılık kulvarında petrol, petrol ürünleri, kimyasal sıvılar ve gaz gibi maddeler tankerler aracılığıyla nakliye edilir.

2- Ro – Ro Taşımacılığı

Deniz yolu nakliyesinde en çok tercih edilen taşımacılık türlerinden biri de Ro – Ro taşımacılığıdır. Bu kulvarda tır ve kamyon gibi yük dolu tekerlekli araçlar alıcıya teslim edilir.

3- Konteyner Taşımacılığı

Firmamız bu taşımacılık türünde müşterilerimize ait konteynerlerin gemilere yüklenip belirlenen rota üzerinden istenen varış noktasına ulaştırılmasıdır.

4- Kombine Taşımacılık

Kombine taşımacılık, cevher madenleri, hububat, kuru yük ya da petrol gibi yüklerin taşımasını yapan deniz yolu ticaretinin bir kulvarıdır.

5- Dökme Yük Taşımacılığı

Deniz yolu ticaretinin en yoğun kullanılan taşıma türlerinden biri de dökme yük taşımacılığıdır. Bu ticaret kulvarında çimento, şeker, tuz, maden cevheri ve kömür gibi dökme yüklerin taşımacılığı yapılır.

Dökme yükler, yapıları nedeniyle ara kapılardan geçerek rotasına devam eder. Ara kapıların kullanılmasıyla da maliyetler minimalize edilir.

Taşımacılık Yaptığımız Limanlar ve Ülkeler

uluslararası ihracat

Ortadoğu: Dammam Port, RiyadhDry Port, King Abdullah Port, Suudi Arabistan Jeddah Port (Cidde Limanı)

Ürdün Limanı: Aqabe (Akabe), Mısır Alexandria Limanı, Kuveyt Shuba, Shuwaikh Port, Umman Sohar Port, Bahreyn Limanı, Yemen Aden, Irak UmmQasr, Basra, Katar Hamad Port, Lübnan Beyrut limanı ve daha birçok ülkeye ulaştırma hizmeti sunuyoruz.

Farklı ülkelere nakliye hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Uluslararası taşımacılıkta birçok farklı standartlarda yöntemler kullanılır. Multimodal (çok modlu),intermodal (modlar arası)vekombine (karma taşımacılık)bunlardan bazılarıdır.

Dubai  Nakliye Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Multimodal (Çok Modlu) Taşımacılık

Multimodal taşımacılık, tek bir nakliye sözleşmesi ile birkaç farklı taşımacılık yolu kullanılabilen bir yöntemdir. Bu taşımacılık birbiriyle bağlantılı ve entegre bir şekilde gerçekleştirilir.

Örneğin, deniz yolu ile ulaşımı sağlanan mallar belirli bir süre sonra havayolu, demiryolu ya da karayolu sistemine aktarılabilir. Bu aktarmaları yapan şirketler birbiriyle her zaman bağlantılı olur.

Yüklenen konteynerların hiç açılmadan deniz yolu, demiryolu, karayolu ya da havayolu ile transferlerinin yapılabilmesinden dolayı multimodal (çok modlu) taşımacılık, uluslararası nakliye sektöründe daha cazip bir hale geldi.

Konteynerların farklı türlere sahip olması, taşımacılık sektöründe farklı standartların ortaya çıkmasına neden oldu. Bu standartlardan biri de multimodal taşımacılık sistemidir. Multimodal taşımacılık ile aktarılıcak olan malların limanda kalma süresi de minimuma indirilmiş olur ve işlemler daha kolay ve daha hızlı gerçekleştirilir.

Multimodal taşımacılık, gelişmekte olan ülkelerde hâlâ geliştirilme çabasına sahipken, gelişmiş ülkelerde çok yaygın kullanılır.

Suriye Frigo Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Multimodal Taşımacılığın Avantajları

Multimodal Taşımacılığı

Uluslararası nakliye alanında geliştirilen devrim niteliğinde bir sistemdir. Özellikle de çevre dostu olması ve her yıl binlerce hektar ormanın yok olmasını önleyen bir sistem olmasıyla da çok fazla tercih edilir.

Bu taşımacılık, karayolu ile kıyaslandığında CO2 salınımı yapması nedeniyle ekolojik anlamda daha faydalı bir nakliye sistemidir.

Multimodal taşımacılık, aynı zamanda düzenli boşaltma-yükleme ve kolay takip özelliği ile çok yaygın tercih edilir.

İspanya Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

İntermodal (Modlar Arası) Taşımacılık

İntermodal (modlar arası) nakliye, güvenlik, hız ve maliyet göz önünde bulundurularak uygun bir taşıma yöntemi seçilmesiyle ve farklı taşıma türlerinin birbiriyle entegre edilmesiyle yapılan taşımacılık sistemidir.

İntermodal taşımacılık, transferi yapılacak olan yüklerin yeniden elleçlenmesine gerek kalmadan malları güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırılmasını sağlar.

Bu sistemin en önemli özelliği yüklerin içinde bulunduğu ünitenin içerisinden çıkarılmadan farklı bir ulaşım aracına yüklenebilmesidir.

Bir konteyner parçası havayolu ulaşım araçlarıyla taşınabilir ya da bir demiryolu aracı denizyolu taşımacılığıyla taşınabilir.

Firmamız sizin için en uygun nakliye yöntemini sunarak hızlı ve güvenli bir şekilde mallarınızın uluslararası nakliyesinin yapılabilmesini sağlar.

Ürdün Parsiyel Taşımacılık Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın 

İntermodal (Modlar Arası) Taşımacılığın Avantajları

Saygınlar Nakliyat, sizin için en uygun ve üstün kaliteli hizmetler sunabilmek için yüksek standartlara sahip taşımacılık yöntemlerini kullanıyor.

Firmamızın tercih ettiği taşımacılık sisteminden biri de İntermodal (modlar arası) taşımacılıktır.

Bu sistemde çeşitli güzergâhların özellikleri göz önünde bulundurularak karayolunun minimum seviyede tercih ediliyor olması ulaşımı daha hızlı gerçekleştiriyor.

Karayolunun daha az tercih edilmesiyle çevre dostu özelliği sergilemesi de bu sistemin daha fazla tercih edilmesini sağlıyor. Bu sayede karayolu güzergâhında bulunan gümrük geçişleri ve trafik sorunları da ortadan kalkıyor.

İntermodal nakliye, finansal anlamda da alıcı ve satıcıya büyük avantajlar sunuyor. Karayolunun daha az kullanılması, daha az aracın tercih edilmesini sağlıyor ve dolayısıyla da yakıt tüketiminden tasarruf ediliyor.

İntermodal taşımacılık, sınır prosedürlerine gerek kalmadan, olumsuz hava koşullarından etkilenmeden daha güvenli ve daha hızlı ulaştırma özelliğine sahiptir.

Multimodal ve İntermodal Taşımacılık Arasındaki Farklar Nelerdir? 

Multimodal taşımacılıkta farklı ulaşım araçları kullanıldığında bile tek bir firma sorumluyken intermodal taşımacılıkta birden fazla firma sorumlu olur.

Multimodal sisteminde yükleme adresi ve teslim adresi arasındaki süreçte tek bir sözleşme yapılıyorken intermodal sisteminde her taşıma modunda farklı sözleşmeler yapılır.

Multimodal taşımacılıkta her taşıma aracı arasında kombinasyonlar vardır fakat intermodal da demiryolu, karayolu ve deniz yolu kombinasyonları yapılır.

Kombine Taşımacılık Nedir?

Kombine taşımacılık hizmeti, karayolu, deniz yolu, demiryolu ve havayolu ulaşım araçlarından en az iki tanesinin kombine edilmesidir.

Bu sistemde bir araya getirilen taşımacılık modları optimize eder. Bunun yanı sıra işletmeler arasında bir ulaşım zincirinin oluşturulmasını, yüklerin daha kolay ve güvenilir bir şekilde ulaştırılmasını sağlar.

Aynı zamanda kombine taşımacılık ile ağır yükler daha ekonomik bir şekilde teslim adresine nakliye edilir.

Uluslararası Karayolu Nakliye Hizmeti Sunduğumuz Ülkeler

Firmamız Ürdün, Lübnan, Suriye, Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Umman, Kuveyt, Yemen, Bahreyn, Afganistan, Azerbaycan, Gürcistan, Irak, İran ve Irak bölgelerine karayolu nakliye hizmeti sunuyor.

Uluslararası Karayolu Nakliye Hizmeti Sunduğumuz Türkî Cumhuriyetleri

Firmamızda; Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan ülkelerine en güvenli şekilde ulaşım hizmeti sağlıyoruz.

Uluslararası Karayolu Nakliye Hizmeti Sunduğumuz Avrupa Ülkeleri

Saygınlar Nakliyat; Polonya, Romanya, Bulgaristan, İtalya, Fransa, Avusturya, Belçika, Almanya, Hollanda ve İspanya gibi Avrupa ülkelerine uluslararası karayolu nakliye hizmeti sunuyor.

Saygınlar Nakliyat’tan Uluslararası Taşımacılık Hizmetleri

Saygınlar nakliyat, Türkiye’den başlayarak uluslararası nakliye taşımacılığı yapan firmadır. Uluslararası karayolu taşımacılığı olarak hizmet sunduğumuz birçok ülke vardır.

Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere ( Suriye, Ürdün, Lübnan, Katar, Dubai, Arabistan, İran, Umman, Afganistan), Türkî Cumhuriyetleri,

( Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan, Kırgızistan) ve Avrupa ülkelerine ( Bulgaristan, Romanya, Polonya İtalya, Avusturya, Fransa, Almanya, Belçika) gibi ülkelere ihracat, ithalat ve transit (bir ülkenin topraklarından geçiş sırasında, hiç durmadan geçen mallar için gümrüksüz geçme) taşımacılık hizmetleri veriyoruz.

Dış Ticarette Kullanılan Teslim Şekilleri

Türkiye’den dış ülkelere ithalat – ihracat ve transit ticaret yapıyorsunuz veya yapmayı düşünüyorsanız. Teslim şekilleri hakkında detaylı bilgiler edinmeniz gerekir.

Anlaştığınız teslim şekline göre sorumluluklarınız vardır. Bu sorumluluklar yapılan Uluslararası Ticarette maliyetlere yansımaktadır.

Lojistik ve ihracat sektöründe bilinmesi gereken teslim şekil türleri; firmaların gönderici ve alıcıya olan sorumluluklarını ifade eder.

İthalat – İhracat – Transit Ticarette teslim şekilleri fiyatı belirleyen en büyük etmenler arasında yerini alır. 11 adet teslim şekli mevcuttur.

Dış Ticarette 11 Teslim Şekli (İthalat – İhracat – Transit Ticarette Kullanılan Teslim Şekilleri)

 1. EXW (Ex Works – Ticari işletmede Teslim): Alıcının anlaşmalı ihracat yükünü göndericinin deposundan veya belirtilen (depo, işletme, ambar) adresten teslim almasını ifade eder. EXW göndericinin en düşük seviyede sorumluluğunu ifade eden teslim şeklidir. Gönderici (satıcı) alıcı ile anlaşmalı yerde ve belirtilen zamanda yükleri hazır eder. Alıcıya bilgi verir. Alıcı teslim aldığı yük ile ilgili evrak, belgeleri düzenledikten sonra tüm işlemleri bitirir. Kendi Ülkesine veya bölgeye ithal işlemlerini bitirdikten sonra sevkiyat işlemlerini tamamlamış olur. Tüm masraflar alıcıya aittir.
 2. FCA (Free Carrier – Belirlenen Yerde Taşımacıya Teslim): FCA teslim şeklinde taşıyıcı firma alıcı firma tarafından veya belirtilen bir şahıs tayin edilir. Gönderici malları alıcıyı teslim eden nakliye veya temsilcisine teslim ettikten sonra göndericinin sorumluluğu biter. Sorumluluk taşıyıcı veya teslimciye geçer. Tüm belge, evrak işlemleri taşıyıcı ve temsilci tarafından yapılır.
 3. FAS (Free Alongside Ship – Gemi Doğrultusunda Teslim)
 4. FOB (Free On Board – Gemi Bordasında Teslim)
 5. CFR (Cost And Freight – Mal bedeli ve taşıma)
 6. CIF (Cost, Insurence And Freight – Mal bedeli, Sigorta ve taşıma)
 7. CPT (“Carriage Paid To….” – “Taşıma,…..’e kadar ödenmiş”)
 8. CIP (“Carriage and Insurance Paid To…” – “Sigorta dahil taşıma,….’e ödenmiş”)
 9. DAT (Delivered At Terminal – Terminalde Teslim)
 10. DAP (Delivered At Place – Belirtilen Noktada Teslim)
 11. DDP (Delivered Duty Paid – Vergileri Ödenmiş Teslim)

Uluslararası Karayolu Taşımacılığı

Firmamız, uzun yılların getirdiği tecrübeyle uluslararası taşımacılık sektöründe uzmanlaşmıştır. Kendi bünyesinde barındırdığı uzman ekip ve yönetici asistanlarıyla birlikte kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

Verdiğimiz hizmetler arasında Uluslararası karayolu nakliye, hava yolu yük taşıması ve deniz yolu taşımacılığı vardır. Uluslararası taşımacılık sektöründe karayolu nakliyat işlerinde firmamıza ait özmal araç filomuzla hizmet sunarken;

anlaşmalı olduğumuz armatör firmayla deniz yolu konteyner taşımacılığı, Ro-Ro taşımacılığı, açık yük taşımacılığı (gabari dışı, çıkıntılı) ve hava yolu yük taşımacılığı gibi envai çeşit seçeneklerle ihtiyacınıza göre çözümler sunar.

Nakliye Hizmeti Sunduğumuz Ülkeler

Dünyanın birçok yerine taşımacılık hizmeti veren Saygınlar Nakliyat; Kazakistan, Ukrayna, Irak, İran, Suudi Arabistan, Katar, Dubai, Kuveyt, Lübnan, Ürdün, Umman, Belarus, Letonya gibi ülkelere lojistik hizmetler veriyor. Saygınlar Nakliyat olarak yükünüzü sorunsuz bir şekilde varış noktasına ulaştırıyoruz.

Polonya Nakliye

Polonya, resmî ismiyle Polonya Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Komşuları, batıda Almanya, güneybatıda Çek Cumhuriyeti, güneyde Slovakya, kuzeydoğuda Rusya ve Litvanya, doğuda Beyaz Rusya, güneydoğuda Ukrayna ve kuzeyde Baltık Denizi’dir.

Polonya Google Haritasına Ulaşmak İçin Tıklayın

Polonya’da Ulaşım

Polonya cumhuriyetinde ulaşım; havayolu, denizyolu, karayolu ve demiryolu taşımacılığı vardır. Şehir içinde, otobüs, tramvay ve metro gibi geniş toplu taşıma ağına sahiptir.

Avrupa’nın ‘kavşak noktasında’ yer alan bir ülke olan Polonya, oldukça gelişmiş ekonomisiyle, giderek daha modern bir ulaşım altyapısı ağına sahip bir ülkedir.

Ülkenin en önemli deniz yolu Vistula nehri’dir. Büyük limanlara sahiptir ve bu limanlar; Gdańsk’ın Limanı, Gdynia Limanı ve Szczecin Liman’larıdır.

Hava yolu ulaşım genellikle uluslararası seyahatler için kullanılır ve birçok uçuş “Varşova Chopin Havaalanı’ndan” başlar.

Demiryolları, Polonya’nın tüm büyük şehirlerini ve devlete ait Polonya Devlet Demiryolları (PKP) şirketi, birbirlerine bağlı kuruluşlar vasıtasıyla çeşitli hız ve konforda çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı hizmetleri yürütür.

Saygınlar Nakliye: Polonya

Polonya Nakliyat çalışmalarında Türkiye- Polonya arası ihracat, ithalat, ağır nakliyay gibi hizmetler vermekteyiz. Denizyolu, karayolu ve havayolu olmak üzere ihtiyaçlarınıza göre çeşitli seçeneklerimiz vardır.

Kendi bünyemizde barındırdığımız araçlarımızla ve yurtdışına çıkmak için gerekli belgeler arasında C2 yetki belgesi ve CMR sigortası firmamızda bulunmaktadır. Araçların günlük bakım kontrolleri yaparak gönül rahatlığıyla yükünüzü gideceği yere ulaştırırız.

Almanya Nakliye

Resmi ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti, Orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Komşu ülkeleri, Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; Doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti; Güneyinde Avusturya ve İsviçre; Batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur.

İtalya Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın 

Firmamız, yurtdışındaki ülkelerden biri olan Almanya’ya nakliye hizmeti verir. Türkiye- Almanya arasında ithalat (dışalım), ihracat ( üretilen mal ve hizmetlerin yurtdışına satılması) ve transit ( malların doğrudan doğruya yurt dışında satılması) taşımacılık hizmetleri vermekteyiz.

Firmamızın izlediği güzergâh şu doğrultudadır; Mersin’de Ro-Ro gemisinden çıkrak İtalya Trieste Limanına varış yapar. Bu limandan Batı Avrupa’ya malları dağıtım yapmaktayız.

Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında Almanya yer alır. Bu ülkede genellikle taşınan ürünlere baktığımızda makine, hazır giyim, demir, soğutma ekipmanları, fındık, meyve ve sebze ihracatı gerçekleştirilir. Saygınlar firması olarak Almanya’ya nakliye taşımacılığında kaliteli hizmet sunmak adına kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Türkmenistan Nakliye

Türkmenistan Cumhuriyeti, 1991’de Sovyetler Birliği’nin dağılışından sonra bağımsızlığını kazanan Orta Asya’da bir devlettir. Ülkenin başkenti Aşkabat, resmî para birimi Manat ve resmi dili Türkmencedir.

Türkmenistan Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın 

Firmamız, Türkmenistan nakliyat taşımacılık işlerinde kusursuz hizmet sunmanın peşindedir. Karayolu taşımacılık hizmetimizde Türkiye’den Türkmenistan’a giden tırlar,

Gürcistan ve İran güzergâhından geçerek Türkmenistan’a ulaşır. Kendi bünyemizde barındırdığımız lojistik hizmet içerisinde parsiyel, ağır nakliyat ve frigo bulunur. Malları belirlenen sürede varış noktasına sorunsuz ulaştırırız.

Türkmenistan Nakliye Fiyatları

Diğer lojistik firmaların önüne geçerek hizmetimizdeki kaliteyi düşürmeden en uygun fiyatlarla nakliye taşımacılığı yapıyoruz. Müşterilere fiyat belirlerken ilk olarak araçlarımızın yaptığı km süresine, şöfor maaşına, aracın zorunlu belgelerine ve tüm giderleri dâhil olmak üzere navlunlar (yük taşıma ücreti) hesaplanır.

Bu hesaplamalardan yola çıkarak müşterilerimize en uygun Türkmenistan navlun fiyatları belirlenir.

Türkmenistan Nakliye Avantajları

Saygınlar Uluslararası Ltd. Şti. firması olarak çalıştığımız tüm bölgelerle ilgi ofis çalışanlarımızdan ve sahada yer alan şoförlerimizden aklınıza takılan soruları cevaplamak adına bilgi edinebilirsiniz.

Kurulduğu günden bu yana müşteri memnuniyeti odaklı çalışmayı presip haline getirmeyi ilke edindik. Siz var oldukça biz daha da hırslanıp en iyi hizmetleri vermek adına kendimize kural edindik.

Özbekistan Nakliye

Resmi adıyla Özbekistan Cumhuriyeti, Orta Asya’da, Sovyetler Birliği’nden bağımsızlığını kazanmış bir ülkedir.

Özbekistan, günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletinden biri olup TÜRKSOY’un (Türk nüfusuna sahip ülkeler ve topluluklar arası uluslararası kültür örgüt) üyesidir.

Denize kıyısı olmayan ülkelerle komşudur. Kuzeyde ve batıda Kazakistan, doğuda Kırgızistan ve Tacikistan ile güneyde Afganistan ve Türkmenistan sınır komşularıdır.

Özbekistan Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Özbekistan ülkesine karayolu taşımacılığı işlerinde firmamıza ait özel Özmal araçlarımız ile güvenle mallarınızı varış noktasına ulaştırıyoruz. Firmamızın hizmetleri arasında olan Özbekistan frigo nakliye ve yük taşımacılığıyla ihracat,

ithalat ve transit işlerini kolaylıkla hallediyoruz. Saygınlar nakliye olarak “Taşkent” ili olmak üzere Özbekistan’ın tüm illerine karayolu nakliyat, havayolu yük taşımacılığı ve deniz yolu konteyner taşımacılığı hizmetleri veriyoruz.

Özbekistan Kuru Yük Taşımacılığı

Saygınlar Nakliyat olarak, uzun yıllardır lojistik sektöründe edindiğimiz tecrübeye ve bilgi birikimine güvenerek, Türkî Cumhuriyetlerinden biri olan Özbekistan’a kuru yük taşımacılığı hizmeti veriyoruz.

Günden güne büyüyen firmamızla, dünyanın her neresinde olursa olsun Özmal araç filomuz ürünleri vaktinde varış noktasına ulaştırıyor.

Türkiye- Özbekistan tam tersi Özbekistan- Türkiye arası ithalat ve diğer ülkelere transit taşımacılığı yapmaktayız. Eğitimli çalışanlarımız ile farklı ihtiyaçlara farklı lojistik hizmeti sunuyoruz.

Saygınlar Nakliyat olarak Lojistik sektöründe Lider firma olarak her zaman en iyisi olmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Özbekistan Frigo Nakliye

Firmamız, Özbekistan’a nakliyat taşımacılığında alternatif olarak frigo seçeneği sunmaktadır. Frigo, -26 derece sıcaklığa kadar taze ve dondurulmuş gıda taşımacılığı anlamına gelir.

Türkiye- Özbekistan arası ihracat taşımacılığında soğuk zincir sevkiyatlarını, Taşkent başta olmak üzere tüm illere frigo nakliye taşımacılığı hizmeti vermekteyiz.

Frigo araçlarımıza yüklenen ürünler Türkiye’den Özbekistan’a güzergâh noktası olarak Antalya, Mersin, Hatay, Konya, Kocaeli, İzmir, Aydın ve Denizli’den sevk edilir. Firmamıza ait araçlarımızın rutin bakım kontrolleri eksiksiz olup sevk işlemlerini hassas bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Firmamızın kuruluşundan bu ya bize verilen sorumluluğun bilinciyle, frigo soğutmalı araçlarımızla ürünleri ihracat nakliye işlemlerini verdiğimiz sürede içerisinde tamamlıyoruz.

Araca yüklenen ürünlerin bozulma riskine karşı araçlarımızda CMR sigortası bulunur. Bu sayede müşterilere güven vererek, akıllarında tek bir kafa karışıklığına yer vermeden, yükleri varış noktasına ulaştırıyoruz.

Sık Sorulan Sorular

CMR Sigortası Nedir?

Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmaların malları istikamet yerine ulaştırması için zorunlu olarak alması gereken belge çeşitidir.

Roro Gemisi Ne Demek?

Tekerlek yardımıyla gemilerle bir yerden bir yere nakledilebilmesi anlamına gelir.

Frigo Nedir?

Soğuk taşıma yapabilen kamyon ve kamyonetlere verilen isimdir.