Türkiye’nin İhraç Ürünlerini Ukrayna Alırız Dedi!

01.12.2015
Türkiye’nin İhraç Ürünlerini Ukrayna Alırız Dedi!

Rusya düşen uçağından dolayı Türkiye’nin ihrac ürünlerine kısıtlama getirdi. Türkiye’nin gıda ürünlerini Ukrayna alacağını söyledi. 

Rusya’dan Türkiye arasında oluşan Uçak krizinden dolayı Rusya Türkiye’nin yaş sebze ve meyve, tavuk, yumurta ve gıda ürünlerine karşı uyguladığı ticari kısıtlamaya karşılık Ukrayna Türkiye’nin gıda ürünlerini almaya hazırız dedi. 

Ukrayna Tarım Politikası ve Gıda Bakanı Aleksey Pavlenko, Rus hükümetinin Türkiye’ye yönelik ticari kısıtlamalarından dolayı Türkiye gıda pazarında doğabilecek herhangi bir açığı memnuniyetle doldurmaya hazır olduklarını söyledi.

Pavlenko yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın gıda üreticileri ile Türkiye’nin ilgili kurumlarını bir araya getirmeye hazır olduklarını belirterek, böyle bir gerekliliğin doğması halinde bütün olanakları sağlayacaklarını vurguladı.

Bakan Pavlenko, “Eğer Türkiye’de buğday, arpa, Mısır veya yumurta, süt, tavuk gibi ürünlerde ya da dışarıdan tedariki sağlanan gıda ürünlerinde bir ihtiyaç doğarsa, bu ihtiyaçları gidermeye memnuniyetle hazırız” diye konuştu.

Kaynak: HABER7

Ukrayna’ya Çalışan Nakliyecilere Fırsatlar Doğuyor!

Yaş sebze-meyve ihracatı yapan ihracat firmaların ürünlerini daha çok Ukrayna pazarına sunması Ukrayna çalışan nakliye firmalarına yarayacağa benziyor. Özellikle soğutma özelliğine sahip frigofirik araçlarla sevkiyatların Kiev Başkenti olmak üzere tüm bölgelerine aktif şekilde gönderileceğini tahmin ediyor.