Türkiye – Katar anlaştı Katar Vizeleri Kalktı

03.12.2015
Türkiye – Katar anlaştı Katar Vizeleri Kalktı

Türkiye ile Katar arasındaki vizeler kalktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2.12.2015 tarihinde Katar ziyaretinde bulundu. Resmi görüşmelerde bulunan Cumhurbaşkanı; Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad Al Thani ile Emirlik Divanı’nda görüşme yaptılar.

Görüşmeler sonucunda Türkiye ile Katar arasındaki vizelerin kaldırıldığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli anlaşmalar sağladıklarını belirtti. Bunlardan birisininde Katar Vizesinin kaldırılması oldu.

Katar Vizeleri Kaldırılması İİhracatçı Firmalara ve Nakliye Şirketlerine Yarayacak

Türkiye’den Katar’a – Katar’dan Türkiye arasında vizelerin kaldırılması ihracatçı firmalara ve nakliye şirketlerine fayda sağlayacaktır. Aradaki vize bürokrasinin kaldırılması iş seyahatlerinin daha hızlı yapılmasını sağlayacaktır. İki Ülke arasındaki ekonomi anlaşmaları Katar’a ihracatın daha fazla yapılmasına zemin hazırlayacaktır.

Katar Vizeleri RORO İle Giden Şoförleri Etkilemedi!

Katar’a vizeler kalktı. Bu vizelerin kaldırılması Katar nakliye yapan firmaların şoförlerine etki etmedi. Katar’a giden şoförler için Suudi Transit vizesi alma gereği duyuluyor. Doğal olarak Katar Vizesine ihtiyaç duyulmuyordu. Katar’a giden şoförler eski sistemden devam edecektir.