Suudi Arabistan Frigo Nakliye

28.12.2015
Suudi Arabistan Frigo Nakliye

Türkiye’den Suudi Arabistan Frigofirik nakliye firmaları taşıdığı yükleri genelde Cidde, Mekke, Medine, Riyad, Dammam’a teslim etmektedir. Frigo nakliye bilgisi

Saygınlar Transport, Suudi Arabistan frigofirik nakliyesini uzman şekilde yapan kurumsal Uluslararası Nakliyat firmasıdır. Soğutmalı nakliye’de malların hızlı ve güvenilir şekilde yükleme adresin

den boşaltma adresine kadar sağlam teslim olması önemlidir. Ancak bunu yapacak firmanın gerekli donanım, araç altyapısı ve şoförü olması gerekir. Saygınlar Transport, frigofirik taşımalarda teknolojinin gerektirdiği gibi yeni frigo dorseler kullanmaktadır. Şoför eğitimlerimizde soğutmalı şekilde taşıma yapmak üzere eğitim almıştır. Türkiye’den Hatay RORO gemilerini kullanan TIR’lar Mısır Süveyş Kanalı’ndan geçerek, Duba Port’a iniş yaparlar. Operasyon sürecinde gemide; frigofirik nakliye ekipmanlarının bulunması müşteri ve nakliyeci açısından avantaj sağlamaktadır. Sağlam teslimat gerekli donanım ve eğitim ilkesine dayalıdır. Saygınlar olarak, ISO 9001 Kalite Sistemine uygun şekilde taşımalarımızı güvenle yapıyoruz.

Saygınlar Transport’la Suudi Arabistan Frigo Nakliyesi Neden Yapmalısınız?

  • Uygun navlunlarla Suudi Arabistan teslimatı
  • Profesyonel Şoför ve Elemanlar
  • Hızlı ve Güvenilir Teslimat
  • CMR Sigortalı Taşımacılık
  • Sürekli Yenilenen Suudi Arabistan Frigofirik Nakliye Araçları
  • Rakiplerinize taşımacılık konusunda üstünlük kuracak hizmetler

Suudi Arabistan Cidde Frigo Taşımacılık

Jeddah Suudi Arabistan’ın Liman şehridir. Ticaret bakımından yüksek hacimde işleme sahip bu şehire taşımacılık faaliyetleri Türkiye’den karayolu, havayolu ve denizyolu’dur. Cidde’de bulunan tüccarlar Türkiye menşeili ürünlere genelde kalite ve fiyat olarak güven duyarak ithalat yaparlar. Özellikle tekstil, makine, kundura, mobilya, gıda ürünleri ve kimyasal maddeler satın alırlar. Malzemelerin teslimatı için kullanılan nakliye araçları frigofirik TIR, tenteli TIR’dır.

Suudi Arabistan Riyad Frigo Nakliye

Arabistan’ın başkenti Riyad’a yapılan frigo taşımalarda dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıralayabiliriz. Araçlara yük yüklendiğinde şoför sorumluluğunda malzemeleri sayarak teslim alır. Nakliye firması aracı istenen yerde ve tarihde yüklemeye hazır tutar. Yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra araç evrakları hazırlanır. Yola çıkar ve gümrükleme işlemleri gerçekleştikten sonra çıkış gümrüğüne yönlendilir. Soğutmalı araçlarda seri şekilde gümrükleme işlemi yapılır ve gümrük kapılarında öncelikli sıra bu araçlara verilir. İthalat gümrük işlemlerindede öncelik frigo araçlara verilmektedir. Riyad teslimatta şoför dikkatli hızlı şekilde yükleri alıcı firmaya teslim eder.

Mekke – Medine – Dammam Frigofirik Nakliye

Suudi Arabistan’ın büyük şehirleri arasında yer alan Dammam, Mekke, Medine İllerine frigofirik taşımalar yoğun şekilde gerçekleşir. Nüfus ve turist oranı yüksek olan bu şehirlerde Türkiye’den ithalat hacmi yüksektir. Özellikle Mekke ve Medine Hac ve Umre dönemlerinde tekstil, gıda ürünleri daha çok tüketilmektedir. Genelde Türkiye’den giden bu ürünler pazarın ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Nakliye konsunda hassasiyet oranı yüksek ürünler taşıma yapılır. Frigofirik nakliyede uzman olan Saygınlar Transport’u tercih edenler yılların deneyimi, yeni araçları ve kriterlere uygun şoförleri nedeniyle tercih edilmektedir.