Rusya Nakliye

Rusya Nakliye

Rusya nakliye hizmetlerinde yılların vermiş olduğu tecrübe ve birikim ile müşterilerimizin taşımacılık alanındaki ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamaya devam ediyoruz.

Saygınlar Nakliyat, deneyimli uzman personeli ile dilediğiniz her an yanınızda yer almaktadır.

Ekonomik ilişkiler açısından sağlıklı ilişkilerin yaşandığı ikili ülkede, ihracatın ve ithalatın fazla olması nakliye ihtiyacını da beraberinde arttırmaktadır.

Taşımacılık, özen ve disiplin gerektiren bir alan olduğu için nakliye firması seçerken son derece dikkatli davranmak gerekir.

Saygınlar Nakliyat, 11 yılı aşan deneyimi ile müşterilerine hizmet sunan ve hizmetlerinde hem ekonomik fiyatların çıkmasını sağlayan hem de müşterilerinin memnuniyetini en iyi şekilde sağlayan isimlerden biri haline gelmiştir.

Türkiye – Rusya arası taşımacılık alanında siz değerli müşterilerimize sunduğumuz kaliteli hizmetleri değerlendirerek aradığınızı en iyi şekilde elde etmenin ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Rusya Nakliye Hizmetleri:

 • Frigo Taşımacılık: Soğutucu araçlarımızla ile termoking nakliye hizmeti
 • Sal Kasa: Gabari Dışı Yük Taşımacılığı
 • Tenteli: Kuru Yük Taşımacılık
 • Mega TIR: Havaleli (M3) Yük Nakliyesi
 • Lowbed: Ağır Nakliye Hizmeti
 • Proje Taşımacılığı: Fabrika, Okul, Köprü, Havalimanı, Rüzgar Yelkeni, Ağır Makine gibi Proje Taşımaları yapmaktayız.

Rusya Nakliye Fiyatları

Firmamız uzun yıllardır sektörde emek veren, yılların bilgi birikimine sahip lider bir firmadır. Profesyonel kadrosu ve teknolojik donanımlı araçlarıyla düzenli olarak Rusya ile büyük ticari anlaşmalar yapmaktadır. Nakliye fiyatlarımızı etkileyen temel faktörler:

 • Belirlene güzergâha göre iki nokta arasındaki mesafe,
 • Nakliyesi yapılan ürünün miktarı, hacmi ya da büyüklüğü
 • Taşınacak ürün için ayarlanan araç,

Tüm bu etkenler fiyatları değiştirse de Rusya nakliye fiyatları ülkemizce yapılan anlaşmalarla en uygun şekilde belirlenmektedir.

 • İstanbul > Rusya / Moskova tenteli navlun bedeli.. 6.600usd
 • Rusya > Türkiye ithalat 3.000usd gibi tır fiyatları ile hizmet veriyoruz, 8/10 gün transit süre.
 • Türkiye’den yüklediğimizde Gürcistan > Rusya güzergahı kullanılmaktadır.
 • Transit yüklemelerde global teminatımız mevcuttur.

Sürekli ve giderek artan şekilde anlaşma yaptığımız ülkelerden olan Rusya için anlaşmaların devamını sağlayacak şekilde ve rakip firmalara karşı rekabet etmeyi zorlaştıracak fiyatlarla anlaşmalar yapılmaktadır.

İstanbul- Moskova5.600 Usd
İzmir- Sankt-Peterburg6.200 Usd
Adana-Novosibirsk6.100 Usd
Ankara-Yekaterinburg6.000 Usd

Rusya Nerede?

Rusya, Avrasya’nın kuzeyinde yer alan ve federal yarı başkanlık sistemiyle yönetilen bir cumhuriyettir. Türkiye ile sıcak ekonomik ilişkilerin olduğu ülkeye haftanın belirli günlerinde düzenli olarak ihracat yapılmaktadır.

Rusya’a Google Haritasından Ulaşmak İçin Tıklayın

Rusya Karayolu Nakliye

Firmamız Rusya ile karayolu üzerinden komple, parsiyel ve frigo taşımacılığı yapmaktadır. Taşıma türüne taşınan ürünün türüne ve miktarına göre karşılıklı olarak karar verilir.

Çoğu zaman kara yolu taşımacılığı diğer taşımalara göre daha hızlı olduğu için tercih edilmektedir.

Yılların bilgi ve deneyimine sahip firmamızda müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet ilkelerini birlikte sağlayan firmamız müşterilerimize aynı zamanda ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir.

Firmamız yapılan anlaşmalara bağlı kalarak zamanında ve sorunsuz teslimat konularında başarılı işler yapmaktadır. Rusya ile olan ticari anlaşmalarımızda ihracat konusu ürünler elma, şeftali gibi yaş meyveler ile karnabahar, lahana, salatalık ve domates gibi yaş sebzeler, tavuk ve konserve gibi ürünlerdir.

Saydığımız ürünlerin bozulma ihtimali söz konusu olduğu için hızlı teslimat gerekmektedir. Firmamızda buna uygun şekilde donanımlı araçlarla tam zamanında teslimatı garanti eder.

Rusya karayolu TAŞIMACILIĞI yaparken yeni ve gerekli kontrollerden geçen araçlarımız taşıdığı yüke göre donanımlı olarak yol çıkmaktadır.

Araçlarımızın şoförleri yılların deneyimine sahip ve sektörde uzun zamandır çalışan profesyonel ekip arkadaşlarımızdır.

Mersin Rusya Nakliye

Rusya’ya gerçekleştirdiğimiz taşımalarda ülkemizin hemen her ilinden hizmet verebiliyoruz. Fakat belli illerimiz çok daha yoğun talep görmektedir.

Bunların başında da Mersin gelmektedir. Mersin Rusya nakliye hizmetlerimizin yoğunluğunun pek çok nedeni vardır.

Öncelikli olarak Mersin tarımın en gelişmiş olduğu illerimizdendir. Yılın her mevsimi ılıman bir iklime sahip olan Mersin’de bin bir türlü ürünün yetiştiriciliği yapılmakta, sera tarımı ile yılın her mevsimi taptaze meyveler, sebzeler olmaktadır.

Dolayısıyla doğrudan üretim yerinden Rusya’ya ihracat ürünleri gönderilmesi gerekebilmektedir.

İkinci olarak Mersin Limanı ülkemizin yurtdışına en çok açılan kapısıdır. Çok yoğun kullanılan mersin Limanı sayesinde gemilere yükler yüklenerek doğrudan Karadeniz’e doğru hareket etmekte, denizyolu aracılığıyla en kısa sürede yükler alıcılarına ulaşmaktadır.

Firmamız da farklı nakliye türleriyle Mersin-Rusya arasında taşımacılık yapmaktadır.

Rusya Nakliye Güzergâhı

 • Rusya nakliyelerinde yeni güzergah olarak, İran Bazargan kapıdan geçiyoruz, 500km yol yapılarak, Azerbaycan’da astara kapıyı kullanıyoruz. Azerbaycan’da 500km. yapıyoruz, Rusya samur kapıyı kullanarak, Dağıstan, Rusya taşımaları yapıyoruz.

Rusya ile Türkiye arasında ticari faaliyetlerin yüksek olmasının en temel nedenlerinden birisi alternatif güzergahların bulunmasıdır.

Rusya nakliye güzergâhı üç farklı şekildedir. Bunlardan ilki Gürcistan üzerinden karayoluyla Rusya topraklarına geçilmesidir.

İkinci güzergâh Ukrayna üzerinden olandır ve denizyolu taşımacılığı kullanılarak Türkiye’nin farklı limanlarından Ukrayna limanlarına, oradan da Rusya topraklarına geçilebilmektedir.

İstanbul, Sakarya, Zonguldak, Mersin gibi limanlarımızdan haftanın belli günlerinde Odesa limanına seferler düzenlenmekte, oradan da Rusya’daki son alıcı adresine ulaşılabilmektedir.

Üçüncü olaraksa tamamen Avrupa üzerinden, karayoluyla geçiş yapılmaktadır. Firmamız en uygun güzergâhtan yüklerinizi Rusya’daki son alıcılarına ulaştırmaktadır.

Rusya Nakliye İlleri

Türkiye’den Rusya’ya giden araçlarımız Rusya’nın hemen her iline teslimat yapabilmektedir.

Bunun için lojistik planlaması ilk etapta yapılmakta, yükünüzün bulunduğu yere, yük türüne, alıcı adresine göre en uygun plan yapılmakta ve plana riayet edilerek teslimat gerçekleştirilmektedir.

Bu açıdan en çok talep gören Rusya nakliye illeri arasında Moskova, Kazan, Podolsk, Soçi, Sızran, Tümen, Perm, Samara, Petersburg, Orenburg, Armavir, Barnaul yer almaktadır.

Almanya Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

rus nakliyesi

Belarus Nakliye hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın

Rusya Parsiyel Nakliye

Parsiyel taşımacılık, aracın bölünerek farklı müşterilere sunulması hizmetine verilen isimdir. Komple taşımacılıktan daha fazla hassasiyet gerektiren bir hizmet olduğu için bu hizmeti alacağınız firmanın güvenilir ve alanında deneyimli olmasına özen göstermeniz gerekir.

Rusya parsiyel taşımacılık alanında uzun zamanların deneyimi ile hizmet sunan Saygınlar Nakliyat, aradığınızdan çok daha fazlasını bulabileceğiniz bir adrestir.

Türkiye’nin çeşitli illerinden haftanın belirli günlerinde aldığımız yükleri, gerekli gümrükleme işlemlerinin tamamlanmasından sonra belirlenen güzergah üzerinden varış noktasına ulaştırıyoruz.

Rusya parsiyel nakliyat hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Rusya Parsiyel Nakliye Fiyatları

Rusya’la her geçen gün artan hacimli yeni anlaşmalar yaparak uluslararası boyutta sıkı bağlar kurmaktayız. Bu bağların kurulması karşılıklı güvene ve kaliteli hizmete dayanmaktadır.

 • Rusya Parsiyel Nakliye Fiyatları minimum 2.500 usd ile maksimum 3.500 usd  kg ve palet ölçülerine göre değişmektedir 

Parsiyel taşımacılık aynı güzergâha giden ürünlerin aynı araca konması suretiyle taşınmasına verilen isimdir. Parsiyel yük taşımacılığı diğer tür taşımacılıklara göre fiyat olarak avantajlıdır

Çünkü müşterilerin yükleri az da olsa beklemeden taşınmış olacak ve tüm araca değil, sadece taşınan yükün kapladığı alan kadar ödeme yapacaklardır.

Bu durum Rusya parsiyel nakliye fiyatları konusunda azaltıcı bir etki sağlamaktadır. Yükler inme sırasına göre yerleştirilip aynı sırayla da indirildiği için, zarar görmeleri olasılığı da ortadan kalmış olur.

Rusya Frigo Nakliye

Frigo taşımacılık genel olarak dondurulmuş gıdaların ya da dondurulmuş hammadde ve malzemelerin bozulmadan istenen ülkeye nakliyesinde kullanılmaktadır.

Rusya frigo nakliye anlaşmaları için araçlarımıza dondurucu özelliği olan donanımlar eklenmektedir.

Yaş sebze ve meyvelerimiz yılın belli zamanlarında yetiştirildiği için ve belli sürede bozulma süreci başladığı için frigo taşımacılık ile en çok tercih edilen ve genellikle de en hızlı yolu olan kara yolu seçilerek taşıması sağlanır.

Araçlardaki dondurucular istenen ve ürünlere uygun olan soğukluğa ayarlanabilmektedir. Firmamız nakliye sürecinde taşınan ürünlerin bozulmadan ya da farklı bir zarar görmeden taşınması konusunda ülkeye garanti vermektedir.

Bu durum firmamıza olan güveni arttıran etkenlerden en önemlisidir.

Dondurulmuş gıdaların taşınması işlemlerine verilen isim frigo taşımacılıktır.  Bunun için özel olarak donatılmış ve soğukluğu muhafaza edebilen araçlarımızla hizmetinizdeyiz.

Rusya frigo taşımacılık hizmetlerinde beklediğinizden çok daha fazlasına ulaşmak ve aradığınız hizmet kalitesinde yeni bir deneyim ile tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Komple Taşımacılık

Komple taşımacılık, nakliye sektöründe en risksiz ve en ekonomik taşıma türüdür. Komple taşımacılıkta taşınan yük dışında araca başka firmaların yükleri konmaz, sadece o yük taşınır ve belli noktalarda durularak yükün boşaltılması gibi bir işlem yapılmaz.

Ülkemiz Rusya komple taşımacılık konusunda yaptığı anlaşmalarla güvenli şekilde ürünlerin taşınmasını sağlamaktadır. Yapılan anlaşmalarla her hafta taşıma yapılır.

Herhangi bir durak olmadığı için hızlı bir teslimat olur. Komple taşımacılığın avantajları;

 • Ürünler taşıma süresi boyunca hiçbir durakta durmayacakları için, tekrar tekrar doldurma boşaltma gibi durumlar olmaz. Böylelikle ürünlere zarar gelmesi olasılığı söz onuşu olmayacaktır.
 • Ürünler varış noktasına kadar bir noktada durmayacağı için de gidiş süresi kısa zaman alacaktır.

İkili ülkenin ekonomik ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde ilerlediği günümüzde, Rusya’ya haftanın belirli günlerinde ihracat hizmeti sunuyoruz.

Rusya komple nakliyat hizmetlerinde güven içinde tercih edebileceğiniz Saygınlar Nakliyat, beklediğinizden daha kısa süre içinde ve güven ilkesine bağlı kalarak yüklerinizin yerine ulaşmasını sağlamaktadır.

Rusya Ağır Nakliye

Rusya ile Türkiye arasında ticari faaliyetler çok geniş bir alana yayılmıştır. Bu yüzden Rusya ağır nakliyat gereksinimi de olabilmekte, ağır nakliyat ile standart ölçüler dışındaki yükler özel araçlar ve donanımlı ekipmanlarla taşınabilmektedir.

Ağır nakliyat son derece hassasiyet gerektirir. Hem araç ve ekipman hem de görev alacak personel açısından en özel nakliyat türlerindendir.

Firmamız bu alanda gereken altyapıya sahip olup ağır nakliye kapsamında giren hemen her türlü ürünün güvenle Rusya’ya ulaştırılmasını üstlenebilmektedir.

Ağır nakliyat ile Rusya’ya türbin, tır, yat, tekne, konteyner şantiye, iş makinaları, inşaat makinaları, santraller, inşaat malzemeleri, askeri araçlar ve ekipmanlar, yedek parçalar, köprü kirişleri, boru hatları ve daha fazlası taşınabilmektedir.

Ukrayna Üzeri Rusya Nakliye

Rusya dünyanın en geniş ülkelerinden birisidir. Fakat ülke topraklarının büyük kısmı buzullarla kaplıdır ve arazisi özellikle tarım yapmaya çok uygun değildir.

Ülke ekonomisi daha çok petrol ürünlerine bağlıdır ve diğer alanlarda ihtiyaçlarını başka ülkelerden temin etmektedir.

Rusya’nın Türkiye’den özellikle yaş sebze, meyve konusunda yüksek bir ithalatı bulunmaktadır ve Saygınlar Nakliyat olarak uzun yıllardır iki ülke arasında taşımacılık yaparak ticaret yapanların işlerini kolaylaştırıyoruz.

Doğrudan Rusya’ya karayoluyla ulaşabildiğimiz gibi üçüncü ülkeler üzerinden de Rusya topraklarına varabiliyoruz ve bu noktada Ukrayna üzeri Rusya nakliye uygulamalarımız çok yoğun kullanılmakta,

Rusya’nın güney ve batı bölgelerine yapılacak teslimatlar Ukrayna üzerinden çok daha hızlı olmaktadır.

Gürcistan Nakliye hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayın

rusya frigo calışan nakliyeciler

Rusya Nakliye Uçağı

Nakliye hizmetlerinde kara, hava ve deniz yolları kullanılmaktadır. Bunlardan en güvenlisi uçaklardır. Profesyonel ekibimiz müşterilerimizin taleplerine göre uygun taşıma modelleri üzerine analizler yapar ve karara birlikte varılır.

Hava yolu kullanıldığında hızlı bir taşıma sağlanır, durma kalkma olmadığı için ürünlere zarar gelmez, kaza yapma olasılığı en az olan taşımacılık hava yolu olduğu için güvenli taşımacılık sağlar.

Hava yolu taşımacılığında boyut olarak çok büyük olmayan yüklerin seçilmesi avantaj sağlar. Hava yolu taşımacılığında genellikle parsiyel taşımacılık yapılır.

Rusya nakliye uçağı küçük hacimli yüklerin taşınmasında hızlı ve güvenlidir. Çok fazla bekleme olmadığı için de çok daha kısa süreli bir yolculuk olacaktır.

Rusya Denizyolu Nakliye

Firmamız Rusya’ya ihracat yapmak isteyenlerin en güvenilir çözüm ortağıdır. Yılların bilgi ve birikimiyle öne çıktığımız alanda karayolu, havayolu, denizyolu gibi alternatif taşıma seçenekleri kullanabiliyoruz. Ülkemizden Rusya’ya düzenli olarak Rusya denizyolu taşımacılığı gerçekleştirebiliyoruz.

Rusya denizyolu taşımacılığı sayesinde tek seferde daha büyük oranda yük taşıması yapabiliyoruz. Bu yönüyle de müşterilerimize avantaj sağlıyoruz.

Yüklerinizin Rusya’ya gitmesini istediğiniz zamana, hıza ve bütçenize göre farklı taşıma seçenekleri sağlıyoruz.

Dilerseniz kombine taşımacılık, tanker taşımacılığı, Ro-Ro taşımacılığı, konteyner taşımacılığı, dökme yük taşımacılığı gibi taşıma seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Farklı taşıma seçeneklerimiz arasından en uygununu tercih edebilir, denizyolu üzerinden istediğiniz adrese teslim etmemizi talep edebilirsiniz.

Bu alanda uzun yıllardır iki ülke arasında bazı yüklerin daha fazla talep gördüğünü söyleyebiliriz. Bunlar başlıca şunlardır:

 • Kömür, çimento, tuz, gübre, hububat, krom, kum, çimento, alçı gibi dökme yük ürünleri,
 • Çelik, demir, bor, tuğla, kiremit, seramik, mika, talk, kuvars, alçı taşı, boya toprağı, çimento, mermer gibi endüstriyel ürünler,
 • Değerli cevher,
 • İş makineleri,
 • Petrol ürünleri,
 • İş makineleri.

Özbekistan Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Rusya Nakliye Firmaları

Teknolojik anlamda her gün farklı gelişmeler yaşanan dünyada mesafeler hızla azalıyor ve ticaret ile buna bağlı olarak da uluslararası nakliye hizmetleri artıyor.

Dünyada sayıları her geçen gün artan nakliye firmaları ile kaliteli hizmetleri ve zamanında teslimatlarımız sayesinde rekabette başarılı olan firmamız bu sayede firmaların güvenini de kazanarak yoluna devam etmektedir.

Rusya nakliye firmaları olarak firmamızda Rusya ile ticari ilişkilerimize bağlı olarak çok çeşitli anlaşmalar yapmaktayız. Düzenli aralıklarla hem kara yolu hem de uçak taşımacılığı konusunda anlaşmalar yapıyoruz.

Ürün çeşitliliği ve kulanım sürelerine bağlı olarak parsiyel, frigo ve komple taşımacılık alanında da Rusya’ya ekonomik fiyatlarla destek olmaya çalışıyoruz.

Metreküp Hesaplama işlemlerine buradan ulaşabilirsiniz

rusya kara nakliyesi

Rusya Nakliye Avantajları

 • Özmal Araçlarımızla Rusya’nın Büyük Çoğunluğuna ki Bölgelerine Gidiyoruz
 • CMR Sigortamızla özmal araçlarımızla taşıdığımız tüm yükler güvence altındadır.
 • UND Üyeliği: Firmamız Uluslararası Nakliyeciler Derneği’ne Üyedir.
 • C2 Belgesi: Saygınlar Nakliyat olarak; C2 Belgemizle taşımacılık hizmeti sunuyoruz. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Yetki Belgesine sahip firmayız.
 • Personellerimiz Rusya nakliye araçlarımızın günlük güzergah ve konum bilgilerini tarafınıza iletir.
 • Araçlarımız sevkiyat öncesi ve sonra bakıma girer ve sorunsuz taşıma prensibi ile hareket ederiz.
 • Hızlı şekilde yüklerinizin teslimatı için güvenli güzergahlarda araçlarımız seyir eder.

Saygınlar Nakliyat olarak Ortadoğu, Türki Cumhuriyetleri, Balkan Ülkeleri ve Rusya’ya yük taşıma hizmetini yıllardır güvenle gerçekleştirmekteyiz.

Doğru ve zamanında planlama yaparak yüklerinizin zamanında teslimatı için efor harcarız. Bizim için en önemlisi güvendir. Yüklerinizi güvence altında taşır ve teslim ederiz.

Rusya nakliye çalışmalarımızda TIR’larımız Uluslararası Nakliyat’a uygun şekilde gerekli yetki belgeleri, evraklara sahiptir. Şöförlerimizde Rusya konusunda gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptir.

Rusya nakliyesine yakın bölge sevkiyatlarımız: Özbekistan, Kazakistan, Ukrayna, Belarus, Türkmenistan, Tacikistan’a taşıma hizmetleri sunarız.

Rusya Nakliye Hizmetinde Güvenin Adresi

Türkiye – Rusya ekonomik ilişkilerinin düzelmesinden sonra Rusya nakliye potansiyeli de günden güne artıyor.

Türkiye’den Rusya’ya yapılan ihracatta en çok yaş sebze ve meyve, kırmızı et, tavuk, domates, salatalık, limon, portakal, elma, armut, şeftali, konserve, karnabahar, lahana gibi gıda ürünleri ihraç edilmektedir.

Rusya nakliyesi karayolu ile yapılmaktadır. İzlediğimiz güvenli ve seri güzergahlar üzerinden Türkiye – Rusya taşımalarında güveni ve hızlı teslimatı simgeliyoruz. Bünyemizde bulunan özmal araçlarımız içerisin FRİGO, TENTELİ, SAL Kasa, Mega TIR, bulunur.

Rusya çalışan araçlarımız 13.60 TIR‘dır. Türkiye’nin hangi şehrinde yükünüz olursa olsun, Rusya’nın dan tüm şehirlerine yüklerinizi teslim ederiz.

Türkiye ve Rusya Ticari İlişkiler

Türkiye ve Rusya ticari ilişkiler açısından oldukça köklü bir geçmişe sahiptir. İki ülkenin komşu olması nedeniyle asırlardır ticari faaliyetler devam etmiş, faaliyetlerin yoğunluğu ve seyri ise zamana göre değişmiştir. Özellikle siyasi ilişkiler en temel belirleyiciler olmuştur.

Rusya ile Türkiye arasındaki siyasi ilişkiler her zaman inişli çıkışlı olmuştur. Osmanlı, Çarlık Rusya ve Soğuk Savaş dönemlerine kıyasla son yıllarda ticari ilişkiler çok daha fazla artmıştır.

Türkiye’nin en fazla ithalat yaptığı ülkeler arasında Rusya üçüncü sıradayken en fazla ihracat yapılan ülkeler arasında da dokuzuncu sıradadır.

Firmamız da kaliteli ve yenilikçi hizmetleriyle iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesine yardımcı olmaktadır.

Rusya Nüfusu ve Dini

Rusya nüfusu ve dini en çok merak edilenlerden birisidir. Ülkenin resmi adı Rusya Federasyonudur ve federal yarı başkanlık tipi cumhuriyet ile yönetilmektedir. 17.125.191 kilometrekarelik alanı ile dünyanın en geniş ülkesi konumundadır.

Bütün bu coğrafya 145,9 milyon nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Bu nüfusu ile de dünyanın en kalabalık dokuzuncu ülkesi Rusya’dır.

Rusya çok geniş bir alana yayıldığı için ülke içinde nüfus yoğunluğu azdır. En kalabalık şehirleri Saint Petersburg, Moskova, Novgorod, Novasibirsk, Yekaterinburg’dur.

Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri olan Moskova 18 milyondan fazla nüfusa sahiptir.

Rusya’da resmi olarak dört din tanımlanmıştır. Bunlar Hristiyanlık, Yahudilik, Müslümanlık ve Budizm’dir. Ülkede Rus Ortodoks Kilisesi yüzde 71, İslam yüzde 10, diğer dinler yüzde 1 oranındadır.

Herhangi bir dine mensup olmayanların oranı ise yüzde 15’tir.