Özbekistan Nakliye

Özbekistan Nakliye

Özbekistan nakliye çalışmalarında özmal araçlarımız ve Cmr sigortamız güvencesindesiniz. İhtiyacınız olan Özbekistan frigo nakliye ve kuru yük taşımacılığında ihracat, ithalat ve transit yük taşımacılığı hizmeti sunuyoruz. Taşkent başta olmak üzere ihtiyacınız olan Özbekistan’ın Tüm illerine nakliye çözümlerimiz bulunmaktadır.

Özbekistan Tır Nakliye Fiyatları

Özbekistan deniz sınırı olmayan bir ülkedir. Bu nedenle Özbekistan nakliye uygulamaları daha çok karayoluyla yapılmaktadır.

 • İstanbul – Özbekistan / Taşkent, 8.000 USD Transit varış süresi 12 gün.

Karayolunda firmamız yıllardır pek çok çeşit tırı ile hizmet vermekte, kaliteli, güvenilir, hızlı ve zamanında teslimat yaptığı gibi Özbekistan tır nakliye fiyatları ile de her zaman müşterilerinin tercihi olmayı başarmaktadır.

Özbekistan tır nakliye fiyatları çeşitli detaylara göre değişir, Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Yükleme ve teslimat yapılacak şehirler arasındaki mesafe: Saygınlar Nakliyat olarak Türkiye’nin sadece bir yerinden değil, her şehrinden Özbekistan’a yük taşıyabiliyoruz. Parsiyel taşıma haricindeki taşımalarımızda tırlarımız yüklendikleri yerden çıkıp teslimat şehrine ulaşabilmektedirler. Bu nedenle yükleme ve teslimat şehirleri arasındaki mesafe de değişmektedir.
 • Tercih edilen yol güzergahı: Özbekistan’a gidecek tırlar İran – Türkmenistan – Özbekistan başta olmak üzere çeşitli güzergahlar takip edebilirler ve güzergaha göre mesafe ve detaylar değiştiği için fiyat da değişebilir.
 • Yükün türü: Özbekistan ile Türkiye arasında çok farklı yükler taşınabilmekte, yük türüne göre fiyat belirlenmektedir.
 • Yükün ağırlık ve hacmi: Adet, en, boy, yükseklik olarak yüklerinizin ebatları hesaplanarak fiyatlandırma yapılmaktadır.

Özbekistan Tır Süreleri

Ülkemiz olan Türkiye ile oldukça önemli bir ticari iş ortağı olarak öne çıkmakta olan Özbekistan, karayolu nakliyat hizmetleri alanında da sektör bünyesinde en popüler bölgelerin başında gelmektedir.

Özellikle karayolu taşımacılığı alanında tırların tercih edildiği Özbekistan nakliye hizmetleri alanında Özbekistan tır süreleri de oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’dan söz konusu Özbekistan’ın başkenti olan Taşkent’e kadar transit varış süresi yaklaşık olarak 12 gündür.

Temel lojistik hizmetlerinde oldukça popüler bir şekilde tercih edilmekte olan karayolu taşımacılık hizmetleri, bu şekilde oldukça hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özbekistan Nakliye Fiyatları

 • Özbekistan nakliye güzergahı, Gürcistan > Azerbaycan / Alet limanı >RORO ile Kazakistan / Aktau limanı olarak karadan gitmekteyiz.
 • İran – Bazargan şehrinde veya Lütfüabad – pool – saraks Aktarmalı 7.500 USD Buhara teslim.

 • Özbekistan’a İran üzeri taşıma yaparken güzergahımız, Türkiye > İran > Türkmenistan > Özbekistan şeklinde ilerlemekteyiz. 10 gün transit süre. İstanbul’dan Taşkent’e navlun bedeli.. 8.000USD dır.

 • İran üzeri Tek aktarmalı Buhara 7.600 USD şeklinde gidileceğim şehir / km. Baz alınarak fiyatlar güncellenmektedir.
 • İstanbul – Semerkant 6.800 USD 

 • İstanbul – Taşkent 8.000 USD  şeklinde baz alabilirsiniz.

 • Transit süre 10-12 gün ( force major hariç)

  Eğer Rusya üzeri güzergahta sorun yok ise talebe göre navlun aşağı çekmek için Gürcistan > Rusya > Kazakistan > Özbekistan şeklinde karayolu hizmet verebiliriz.

Özbekistan tır firmaları

Türkiye Özbekistan tır güzergahı

Türkiye’nin farklı illerinden teslim aldığımız yükleri; İstanbul Erenköy Gümrük Müdürlüğü’nde işlemlerin yapılmasından sonra Andican, Buhara, Fergana, Hibe, Kokand, Moynak gibi güzergalar üzerinden yüklerin teslim edileceği noktalara ulaştırıyoruz.

8-10 gün arasında devam eden yolculuk sonrası yüklerin güvenli bir şekilde teslim edilmesi için uzman personellerimiz indirme işlemlerinde hassas davranarak malların/ürünlerin zarar görmesini engellemektedir.

Gürcistan Rusya Kazakistan > Özbekistan üzerinden devam eden nakliyelerde aradığınız hizmeti en doğru şekilde ve en uygun fiyatlarla elde edeceksiniz. 

Özbekistan Nakliye Güzergahı

– Türkiye > Gürcistan > Rusya > Kazakistan > Özbekistan şeklinde güzergahımız. 

– Türkiye > İran > Türkmenistan > Özbekistan sizin isteğinize bağlı olarak taşıma yönleri mevcuttur.

Özbekistan Parsiyel Nakliye

Özbekistan parsiyel nakliye alanında müşterilerimize sunduğumuz uygun fiyat ve kolay ödemeli çözümlerimiz ile sektörün referans belirleyici ismi olmaya devam ediyoruz. Saygınlar Nakliyat ile yüklerinizin güven içinde taşınmasını sağlayın…

 • Özbekistan parsiyel nakliye, aynı yere gitmekte olan birden fazla kişilere ait mal ve ürünlerin taşınmasıdır. Karayolu Nakliye, denizyolu nakliye, havayolu nakliye, demiryolu nakliye gibi nakliye hizmet sağlanmaktadır. Farklı alıcılara ait ürünler ve mallar tek bir araç ile taşımaktadır.. Tır, gemi, uçak, konteyner, tren – vagon içerisinde taşıma gerçekleşmektedir.

Özbekistan Parsiyel nakliye süreleri, İran, Türkmenistan üzeri güzergahları kullanılarak belirlenmektedir.

Ortalama süre 8-10 gün olsa da yol durumu, hava koşulları, doğal koşullar gibi elde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan gecikmeler söz konusu olabilmektedir.

Türkiye’nin dış ticaret hacminde önemli ülkeler arasında olan Özbekistan’a parsiyel yük taşımacılığı yapmaktayız.

İstanbul’dan özmal araçlarımız ile düzenli şekilde parsiyel taşımacılığı Taşkent başta olmak üzere Buhara, Semerkand gibi Büyükşehirlerine parça yük teslimatı yapmaktayız.

İhracatçı firmaların veya üretici + ihracatçıların küçük komple tırdan daha az yer kaplayan ürünlerini Özbekistan’a teslim etmekteyiz.

Özbekistan Parsiyel Dağıtım Ağımız

Türkiye – Özbekistan parsiyel dağıtım ağımız içerisinde Özbekistan’ın tüm bölgelerine sevk hizmeti sunuyoruz. Özbekistan karayolları teslimatı ana gümrük noktalarına yapılır.

Örnek olarak: Taşkent, Semerkant, Buhara Şehirlerine giden bir yük Ana gümrük noktalarında ithalat gümrüğünü tamamlar. Taşkent parsiyel yükleri Taşkent Gümrüğünde teslim edilirken;

Semerkant yükleri Semerkant Ana gümrüğüne teslim edilir. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Özbekistan grupaj hizmetinde her zaman düzenli olarak teslimatlar yapmaktayız.

Almanya Nakliye Hizmetleri Hakkında Detaylı Bilgi için Tıklayın

özbekistan parsiyel nakliye

Özbekistan Frigo Nakliye

Özbekistan nakliye hizmetinde frigo seçeneği sunarız. Türkiye – Özbekistan ihracat taşımalarında soğuk zincir sevkiyatlarını düzenli olarak gerçekleştirmekteyiz.

Taşkent Başta olmak üzere tüm bölgelerine frigo tır taşımacılığı hizmeti sunarız.  Türkiye’den genelde Özbekistan’a yüklenen frigo yüklemeleri Antalya, Mersin, Hatay, Konya, Kocaeli, İzmit, İstanbul, İzmir, Aydın ve Denizli’den sevk ediliyor.

Araçlarımızın rutin bakımları tam olup taşımacılığın hassas şekilde teslimatını yapıyoruz. Üzerimizde olan sorumluluğun bilinci ile soğutmalı ürünlerin ihracat nakliyesini hızlı şekilde tamamlıyoruz. Yüklerinizin bozulma riskinize karşı özmal araçlarımız CMR sigortası altında yüklerinizi güvenle teslimat noktasına ulaştırır.

Özbekistan Frigo Nakliye Fiyatları

Özbekistan frigo nakliye fiyatları çeşitli etkenlere göre değişmektedir. Fiyatları değiştiren etkenlerin başında yüklerinizin teslim alındığı yer ile teslim edileceği yer arasındaki mesafedir.

Frigo nakliye çözümlerimizde uzun yıllardır Türkiye’nin hemen her yerinden yük kabulü yapıyoruz. Başta İstanbul olmak üzere Antalya, İzmir, Adana, Mersin, Hatay, Kocaeli, Manisa, Konya gibi hemen bütün şehirlerimizden Özbekistan’a doğru çıkış yapabiliyoruz.

Frigo nakliye araçlarımız Türkiye’den hareket edip Özbekistan’da başta olmak üzere bütün şehirlere dağıtım yapabilmektedir.

Çıkış ve varış noktası arasındaki mesafeye göre de fiyat değişimi olmaktadır.

 • Andican,
 • Angren,
 • Buhara,
 • Cizzak,
 • Fergana,
 • Gülistan,
 • Hive
 • Kokand
 • Nukus
 • Semerkant
 • Taşkent
 • Tirmiz
 • Urgenç,

Özbekistan frigo nakliye fiyatlarındaki bir diğer etken yüklerinizin türü, ebatları ve ölçüleridir. Bütün bu özellikler çağrı merkezimizle iletişime geçtiğinizde sizden istenir ve ilgili departmanımız fiyat teklifi hazırlarken bütün bunları göz önünde bulundurur.

Saygınlar Nakliyat olarak her zaman Özbekistan’a en kaliteli, en hızlı ve en güvenli nakliye hizmetleriyle birlikte en ekonomik frigo nakliye hizmetlerini de sunuyoruz.

Özbekistan Frigo Nakliye Avantajları

Saygınlar Nakliyat olarak Özbekistan’a soğuk zincir ile taşınması gereken her türlü yükünüzü taşımayı başarıyoruz.

Taze sebze ve meyvelerin, dondurulmuş gıdaların, tıbbi ürünlerin ve çeşitli kimyasal malzemeler gibi sabit ısıda taşınması gereken her türlü yükün taşımasını başarıyla yapıyoruz.

Alanında uzman bir ekibimizle görev yaparak frigo nakliye sürecini baştan sona en iyi şekilde yönetiyor, aldığınız hizmetten avantajlı çıkmanızı sağlıyoruz. Bu noktada Özbekistan frigo nakliye avantajları şöyle sıralayabiliriz:

 • Özbekistan frigo nakliye ile taşımasını yaptığımız taze sebze ve meyveler hiçbir şekilde tazeliklerini kaybetmezler. Son alıcısına taptaze ulaşırlar. Böylece raf ömürleri kısalmaz ve aynı şekilde satışa ve tüketime sunulabilirler.
 • Özbekistan frigo nakliye ile taşıdığımız dondurulmuş gıdalar -26 dereceye kadar düşük sıcaklıklarda taşınabilir. Yükleme noktasından teslimat noktasına kadar hiçbir çözülme olmadığı için gıdaların besin değerleri korunmuş olur.
 • Özbekistan frigo nakliye ile tıbbi ekipmanların taşımasını başarıyla yapabiliriz. Böylece tıbbi ekipmanlarda herhangi bir bozulma, çözülme, zarar görme yaşanmadan Özbekistan’da kullanılmaya devam edilebilir.
 • Özbekistan frigo nakliye ile çeşitli kimyasal maddeleri başarıyla taşıyabiliriz ve ürünlerin kimyasal yapılarında herhangi bir değişim olmaz. 

Azerbaycan Nakliye Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

özbekistan nakliye ücretleri

Özbekistan Karayolu Nakliye

Özbekistan karayolu nakliye uygulamalarımız tamamen müşteri odaklı devam etmektedir. Bizler her zaman en kaliteli ve en güvenilir çözümlerin adresi olmayı sürdürüyoruz.

Karayolu nakliyatta tamamen özmal araçlarımızı kullansak da yük türüne ve nakliye tercihine göre farklı donanımlarda araçlarımızla iki ülke arasında sefer yapabiliyoruz.

Karayolu nakliye uygulamalarımızda Türkiye – İran – Türkmenistan – Özbekistan güzergahını kullanarak ya da Gürcistan – Rusya – Kazakistan – Özbekistan güzergahı kullanarak Özbekistan’a ulaşabiliyoruz.

Nakliye sürelerimiz ortalama 8 – 10 gün arasında olmakla birlikte hava koşullarına, yol durumlarına ve diğer etkenlere göre teslimat sürelerinde ufak değişiklikler olabilmektedir.

Güzergâh seçimini bizler her zaman yol durumu ve yoğunluğa göre tercih etsek de müşterilerimiz de belli bir güzergâh seçiminde bulunabilmektedir.

Bu durumda da istenen güzergâhtan karayolu nakliye uygulamamız gerçekleştirilmektedir.

Özbekistan karayolu nakliye uygulamalarımızda tamamen profesyonel, coğrafyayı bilen, alanında tecrübe sahibi bir kadromuz görev yapmaktadır.

Yeni nesil, bakımlı ve donanımlı araçlarımızla birlikte ekiplerimiz yüklerinizi güvenli biçimde yükleme noktasından teslimat noktasına ulaştırmaktadırlar.

Türkiye’den düzenli olarak Özbekistan’ın çeşitli İllerine karayolu yük teslimatı yapmaktayız. Aşağıda belirtilen Bölge ve Şehirlere tır nakliye navlunu tarafımızdan talep edebilir, yükünüzü Özbekistan’a taşıtabilirsiniz.

Kaliteli hizmetin her zaman adresi olan Saygınlar Nakliyat; Taşkent başta olmak üzere tüm şehirlerine komple kuru yük taşımacılığı, parsiyel ve gabari dışı yük teslimatı yapmaktadır.

» Andican » Hive » Semerkant
» Angren » Karşi »Shohimardon
» Buhara » Kokand » Taşkent
» Cizzak » Margilon » Tirmiz
» Fergana » Moynak » Urgenç
» Gulistan » Nukus  

TürkiyeGürcistanAzerbaycan Bakü Limanı’ndan RORO ‘ya binen araçlar Türkmenbaşı Limanını kullanarak – Özbekistan’a varış yapmaktadır.

Dubai Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Özbekistan Karayolu Nakliye Nasıl Yapılır?

Yılın son 2/3 aylarında Türkiye’den Özbekistan’a giden ihracat nakliyelerinde sıkıntı oluyor sebebi ise ‘’Dozvola’’

Bizde alternatif olarak İran dilucu veya Gürbulak kapılarını kullanarak, iran içerisinde 2.400km. Yol yapıp, Türkmenistan – İran arasında tampon bölge Lütfüabad Kapısında aktarma yapmaktayız.

Türkmenistan Gümrük Kapısı ( Saraks) ‘tan giriş yaparak, 700-750km. Yol yapıyoruz, Özbekistan / Alat kapısından Buhara > Nukus > Taşkent şehirlerine adres teslimi yapmaktayız.

Özbekistan Demiryolu Nakliye

Özbekistan demiryolu nakliye hizmetlerinin önde gelen nakliye firmalarından Saygınlar Nakliyat olarak, kaliteli ve güvenli bir taşıma hizmetini tarafınıza sunmanın gururunu yaşamaktayız.

Deneyimli personellerimizin müşteri memnuniyetini öncelediği güler yüzlü hizmetleri ile özel bir nakliye sizleri bekliyor.

Türkiye’den Özbekistan bölgesine yapılan yük taşımalarınızda, hızlı, güvenli ve çok ekonomik olan demiryolu taşımacılığı sizlere çözüm sunuyor.

Özbekistan ve bölgenin diğer ülkelerinden gelecek olan ithal ürünleri yine demiryolu taşımacılığının yardımıyla sizlerle buluşturuyoruz.

Bazı yük taşımacılıklarında özellikle tercih edilen uluslararası demiryolu taşımacılığı hizmeti, kolay geçiş avantajları sayesinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ülkemiz dışında Özbekistan ve çevre bölgelerde gelişmiş olan demiryolu hizmetleri sebebiyle, yük taşımacılığı açısından oldukça cazip bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • 60 ülkeye sevkiyat hizmeti
 • Mutlu müşteriler
 • 25 Acente
 • Gelişmiş network ağı

özbekistan nakliyecileri

Özbekistan Nakliye Çözümlerimiz

 •  İhracat yüklemelerinizde frigo, tenteli komple taşımacılık
 •  İthalat yüklemelerinizde frigo ve tenteli kuru yük taşımacılığı
 •  Özbekistan ihracat parsiyel taşımacılık çözümlerimizde kuru yük taşımacılığı hizmetleri
 •  Her Hafta Düzenli Şekilde Türkiye’nin İstanbul Şehrinden parsiyel çıkışlar
 •  Düzenli olarak araç konum gönderimi
 •  Proje Yüklemelerinizi Doğru Şekilde Planlama ve Çözümleme
 •  Özbekistan Ağır Nakliyat Çözümleri
 •  Özbekistan Kuru Yük Taşımacılığı

Saygınlar Nakliyat olarak uzun yılların tecrübesi ve bilgi birikimi ile sektörde öncü olarak Özbekistan nakliye, Türki Cumhuriyetleri ve Ortadoğu Ülkelerine komple, parsiyel, proje taşımacılığı ve ağır nakliye çözümleri sunuyoruz. Ortadoğu’dan güçlenerek Dünya’da çoğu bölgeye karayolu taşımacılığı hizmeti başlattık.

Günden, güne büyüyen özmal araç filomuzla tam olarak farklı ihtiyaçlara, farklı lojistik çözümleri sunan firmayız. Türkiye – Özbekistan; Özbekistan’dan Türkiye’ye ithalat ve diğer ülkelere transit yük taşımacılığı yapmaktayız. Uluslararası Nakliye Eğitimli personellerimizle Özbekistan nakliye çözümlerinde lider firmayız.

Özbekistan Nerede?

Özbekistan, resmî adıyla Özbekistan Cumhuriyeti (Özbekçe: Oʻzbekiston Respublikasi), Orta Asya’da bir ülkedir. Yedi bağımsız Türk devletinden biridir. Kuzeyde Kazakistan, kuzeydoğuda Kırgızistan, güneydoğuda Tacikistan, güneyde Afganistan ve güneybatıda Türkmenistan ile komşudur.

Vikipedi

İran Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

Özbekistan Taşkent Nakliye

Özbekistan’ın başkenti ve en büyük şehri Taşkent’tir. Bu nedenle Türkiye ile Özbekistan arasındaki nakliye hizmetlerinin esas varış noktası Taşkent olarak düşünülür. Özbekistan Taşkent nakliye hizmetleri araştırılır.

Firma olarak Türkiye’nin hemen bütün şehirlerinden Taşkent’e taşımacılık yapabiliyoruz. Sadece frigo nakliye ile değil, aynı zamanda ağır nakliye ya da parsiyel nakliye ile de yüklerinizi Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e ulaştırabiliyoruz.

Özbekistan Taşkent parsiyel nakliye uygulamalarımızda yüklerinizi İstanbul’daki depolarımıza toplayıp haftanın belli günlerinde varış noktası Taşkent olarak yola çıkıyoruz. C2 yetki belgemizle ISO 9001:2008 kalite belgemizle profesyonel taşımacılık yapıyoruz.

Mersin Özbekistan Nakliye

Mersin Özbekistan nakliye hizmetleri kapsamında başkent Taşkent başta olmak üzere, yoğun bir insan popülasyonuna sahip olan, Semerkand, Andican, Nemengan, Cizzak, Kaşkaderya, Fergana, Buhara ve Harezm şehirlerine nakliye ve yükleme hizmetleri vermekteyiz.

Ticarette rakiplerinizden her zaman bir adım önde olacağınız hızlı nakliye hizmetlerini sizlerle buluşturuyoruz. Özbekistan nakliye hizmetleri alanında müşteri memnuniyeti, güven ve işlerde devamlılık esası ile çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Mersin’den Özbekistan’ın tüm bölgelerine haftalık seferler gerçekleştiriyoruz. Nakliye ücretleri, yükleme durumu ve teslim şehirlerine göre değişiklik gösterse de, genelde birbirine yakın rakamlar çıkmaktadır.

En kaliteli nakliye hizmetini en uygun fiyatlara sizlerle buluşturan Saygınlar Nakliyat olarak, siz değerli müşterilerimize güvenli hizmetler vermeye devam ediyoruz.

 • Karayolu taşımacılığı
 • Havayolu taşımacılığı
 • Denizyolu taşımacılığı
 • Demiryolu taşımacılığı

Özbekistan – Türkiye İthalat Yük Taşımacılığı

Özbekistan’ın Başkenti Taşkent ve diğer İlleri Buhara, Semerkant gibi merkezi noktalardan Türkiye’ye ithalat yük taşımacılığı hizmeti sunarız.

Araçlarımız gerek İran güzergahı üzeri gerekse Azerbaycan, Gürcistan üzeri Türkiye’ye dönüş yapar. 3. ülke Dozvolalı araçlarımızla profesyonel ithalat ve 3. ülke taşımaları yapmaktayız.

Özbekistan yurtdışı nakliye firmaları içerisinde geniş özmal filomuz, C2 Yetki belgemiz, İSO 9001 : 2008 Kalite Belgemizle taşımacılık hizmetimizin rahatlığına varacaksınız.

Kırgızistan Nakliye Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayın

özbekistan parsiyel nakliye fiyatları

Metreküp Hesaplama Nasıl Yapılır?

Modern çağımızda nakliye hizmetleri ile ilgili cevabı en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ‘‘Metreküp hesaplama nasıl yapılır?’’ sorusudur.

Özellikle karayolu ticareti için oldukça büyük oranda kullanılmakta olan tırlar, metreküp hesabı alanında da en çok tercih edilen lojistik araçlarının başında yer almaktadır. Tırlarda doldurulması gerekli olan alan hesabının yapılması için;

 • İlk olarak koli adedi, araç genişliği, araç uzunluğu ve aracın yüksekliği net bir şekilde bilinmelidir.
 • Daha sonra tırlar için metreküp hesaplaması ‘‘Genişlik x Yükseklik x Koli Adedi’’ formülü ile oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir.

Tır boyutuna ve taşınacak koli adedine göre oldukça büyük oranda değişiklik gösterebilmekte olan metreküp hesaplama formülü, taşınacak malın miktarı açısından da oldukça büyük ölçüde pratiklik sağlamaktadır.

Özbekistan Nakliyede Kullanılan Belgeler

Günümüzde oldukça büyük bir öneme sahip olan temel lojistik hizmetleri alanında ülkemiz Türkiye’nin pek çok çeşitli ticari iş ortakları bulunmaktadır.

Ülkemizin en önemli ticari ortaklardan bir tanesi olarak öne çıkmakta olan Özbekistan ülkesi de özellikle karayolu lojistik hizmetleri alanında oldukça önemli bir konumda yer almaktadır.

Bu bağlamda da Özbekistan nakliyede kullanılan belgeler ekstra bir öneme sahiptir. Genel olarak bakıldığı zaman ülkemizden Özbekistan’a karayolu lojistik hizmetleri alanında kullanılan temel belge ve dokümanlar;

 • Karayolu Taşıma Belgesi,
 • FİATA Tesellüm Belgeleri,
 • Paket Postası Makbuzu,
 • Nakliyeci Makbuzu ve
 • Tır Karnesi olarak öne çıkmaktadır.

 Özbekistan Nüfus ve Dini

Orta Asya’nın oldukça önemli bir bölgesinde yer alan Özbekistan’ın nüfus ve dini yapısı da oldukça zengin bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Nüfusun %96’lık bir kısmını Müslümanların oluşturduğu ülkede %2 oranında da Ortodoks nüfus yaşamaktadır.

35 milyona yakın bir nüfusa sahip olan Özbekistan ülkesi, yedi bağımsız Türk devletinden bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

Oldukça farklı kültür ve etnik gruplarda insanları bünyesinde ihtiva etmekte olan Özbekistan ülkesi, Orta Asya bölgesinin de oldukça önemli bir ticaret noktası olarak öne çıkmaktadır.

Özellikle pek çok çeşitli karayolu lojistik ağlarının merkezinde yer alan ülkede dini inanç ve özgürlükler de söz konusu ülke anayasası kapsamında güvence altına alınmıştır.

Siyasi ve İdari Yapı

Günümüzde Özbekistan ülkesi ile ilgili en çok merak edilen noktalardan bir tanesi de siyasi ve idari yapı olarak öne çıkmaktadır.

Yönetim sistemi olarak cumhuriyeti benimsemiş olan Özbekistan, temel yönetim anlayışında da başkanlık sistemini esas almaktadır.

Üniter devlet yapısını benimsemiş olan Özbekistan Cumhuriyeti’nin başkenti de Taşkent şehridir. Para birimi olarak da Özbekistan Somu kullanmakta olan ülkenin resmi dili de Özbekçe olarak öne çıkmaktadır.

Ülkemiz olan Türkiye’nin de oldukça önemli bir ticari iş ortağı olarak öne çıkmakta olan Özbekistan, oldukça kritik bir karayolu taşımacılık hattının da en önemli noktalarından bir tanesi olarak bilinmektedir.

İspanya Nakliye Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Türkiye Özbekistan Nakliye Fiyatları

İstanbul – Taşkent 7.700 USD
Ankara – Buhara7.400 USD
İzmir – Semerkand7.600 USD
Bursa – Nukus7.800 USD

Özbekistan Nakliye ile ilgili sıkça sorulan sorular

Özbekistan Nakliye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Mal ve eşyaların ağırlığı, türü ve hacimleri göz önünde bulundurularak belirlenir.

Özbekistan Parsiyel Nakliye Nasıl Yapılır?

Birden çok kişinin mal ve eşyalarının aynı araç içerisinde nakliyesinin yapılmasıyla gerçekleşir.