Lübnan Frigo Nakliye

28.02.2017
Lübnan Frigo Nakliye

İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Hatay, Antalya gibi Büyükşehir’lerden Lübnan frigo nakliye hizmeti sunan Saygınlar Uluslararası Taş. Ltd. Şti. Mersin’den her hafta düzenli olarak Lübnan RORO Seferleriyle araçlarımız Tripoli / Lübnan frigo nakliye yapmaktayız. Araç filomuz yüksek model frigo araçlardan oluşur. Her servis öncesi ve sonra araçlarımız gerekli bakımlarını yaptıktan sonra araçlarımız planlanan yükleme tarihlerine uygun şekilde zamanında yükleme noktasında olur.

İhracatçı firma araçlarımızın yükleme işlemlerini tamamladıktan sonra araç gümrüklemesi ve TIR kapama işlemleri yapılır. Daha sonra Mersin RORO ile araçlarımız Tripoli Lübnan‘a varış yapar. İthalat gümrüğü Lübnan’da araçların varış Limanı olan Tripoli’de gümrük tamamlar; yükü alıcıya teslim eder. İthalat gümrük işlemlerini ithalatçı yükü teslim alacak firma veya vekaletli gümrükçüsü gerçekleştirir.

İlginizi çekebilir. Katar Nakliye Hakkında Detaylar

Lübnan Nerede?

Lübnan Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz kıyısında bir Arap ve Orta Doğu ülkesidir. Başkenti Beyrut’tur. Tarihteki Fenike uygarlığının vatanı Lübnan ve kıyılarıdır. Kuzeyinde ve doğusunda Suriye, güneyinde İsrail yer alır. Yüz ölçümü 10.452 km², nüfusu yaklaşık olarak 4.224.000’dir. Lübnan’ın ulusal ve resmi dili Arapçadır.

Lübnan Frigo Nakliye

Lübnan’a frigo taşımacılık hizmetinde araçlarımız yüksek model ve yüklerinizi muhafaza edecek kalitededir. Lübnan’ın Tripoli, Beyrut, Sayda, Zahle şehirlerine Reefer dorse araçlarımızla servis hizmeti sunuyoruz. Lübnan’a yaptığımız frigo taşımalarda araçlarımız ekspres olarak geçiş yapmakta yüklerinizi en kısa sürede alıcıya teslim etmektedir.

Lübnan lojistik taşımalarınızın güvenli, zamanında ve daha minimum sürede ekonomik olarak müşterilerimize ulaşmasını ilke edinmiş bir firmayız. Saygınlar Nakliyat olarak, müşterilerimizin memnuniyetine odaklı hizmet vermek, uzun vadede kalıcı ilişkiler bilinci içerisindedir. Lübnan’a nakliye konusunda göstermiş olduğumuz özen, teknolojiye paralel bir alt yapı ile donatılmış araç ve uzman personellerimiz sayesinde uluslararası bazda Lübnan ağır nakliyat konusunda öncü firma olmaya adayız. Hizmete sunacağımız araçlarımız Lübnan ve tüm illerine ithalat ve ihracat taleplerine cevap verebilecek donanıma sahiptir.

Frigolu Taşımacılık Nedir, Nasıl Yapılır?

Isı hassasiyeti olmayan paketli ürünlerin 18 °C ve üstünde; çikolata, yumurta ve unlu mamullerin 15 °C ile 18 °C arası serinlikte; beyaz et, kırmızı et, sebze ve meyvelerin 4 °C ile 8 °C arası soğuklukta; dondurma ve dondurulmuş et, meyve ve sebze ürünlerinin -18 °C ile -26  °C arası donduruculukta saklanması gerekir. Bu ürünlerin yurt içi ve yurt dışı taşınma süreci frigolu taşımacılık ile mümkün olur.

Yaş sebze-meyve, kuruyemiş, dondurulmuş ürünler gibi gıdaların tazeliğini ve besin değerini koruması ilaç ve kimyasal maddeler gibi ısı kontrolü gerektiren ürünlerin ve süs bitkilerinin de tazeliğini koruması önem taşır. Bu ürün gruplarının taşımacılığında frigolu taşımacılık yöntemi kullanılır.

Frigolu Taşımacılıkta Isı Değerleri

Frigolu Taşımacılıkta Isı Değerleri

Frigolu taşımacılık hem gıda sektöründe hem sağlık sektöründe sıklıkla tercih edilir. Özel araçların ısı değerinin ayarlanması veya buz küpünün eklenmesi işlemi ürünlerin türüne göre yapılır. Frigo taşımacılık yapan firmalar gıda ürünlerinde şu ısı değerlerini göz önünde bulundurur:

 • Armut, kayısı, ayva, kiraz-vişne, çilek-ahududu, nar, elma, nektar, erik, şeftali, incir, üzüm, kornişon: 1-3 °C
 • Bamya, yeşilbiber, domates, fasulye, yazlık kabak: 4,5-7,5 °C
 • Domates, karpuz, kavun, muz, patlıcan: 7-10 °C
 • Salatalık, kabak, kestane, kışlık patlıcan: 4,5-7 °C
 • Kereviz, lahana, Brüksel lahanası, turp, taze soğan: 0-1 °C
 • Bezelye, kuşkonmaz, havuç, mantar, incir, maydanoz, enginar, mısır, ıspanak, pancar, pırasa: 0-1 °C
 • Limon, portakal: 7-10 °C
 • Patates, erkenci patates: 7-10 °C
 • Sarımsak, kuru soğan: 5 °C
 • Dondurulmuş et ürünleri: max. -18 °C
 • Dondurulmuş unlu mamuller: -12  °C-18  °C
 • Dondurulmuş sebze ve meyveler: max. -18  °C
 • Dondurulmuş kanatlı et ürünleri: max. -18 °C

Lübnan’a Frigorifik Taşıma

Lübnan‘ın Beirut Şehrine frigorifik taşıma yapan araçlarımız İSO 9001 Kalitesinde sevkiyatları lüks şekilde gerçekleştirir. Araçlarımız çoğunluğu EURO 4 – EURO 5 Modeldir. Uluslararası standartta frigorifik taşıma yapmaktayız. Taşıdığımız yükler içerisinde et ürünleri, süt ürünleri, konserve, bitki, çiçek, dondurma yüklerini taşımaktayız.

Ürdün frigo hizmetimizi inceleyip, talepte bulunabilirsiniz.

Frigo Nakliye Lübnan Karayolu

Türkiye’den Suriye savaşından dolayı karayolu ile Suriye üzeri Lübnan’a TIR‘lar gidemez oldu. Çözüm arayışlarına getirilen anahtar ise RORO gemisi oldu. Araçlar düzenli olarak Mersin’in Taşucu Limanından – Tripoli (Trablus) Lübnan limanına RORO taşıması ile araçlar varış yapmaya başladı.

Yıllardır bu şekilde düzen olarak çalışan RORO Gemi ile Frigo araçlarımız Taşucu Limanı – Tripoli Limanı arası 24 saat içinde varış yapıyor. Uygun hava şartlarına göre gemi seferleri aksamadan gitmektedir. Frigo taşımalarımızda genelde sebze, meyve, balık, tavuk, çikolata, konserve, yanıcı ürünler gibi soğutmaya ihtiyacı olan ürünlerin güvenle taşımasını yapmaktayız.

Neden Saygınlar Nakliyat?

Yüklerin zamanında istenilen yerde olması için planlamalar hassasiyetle yapılmaktadır. Dolayısıyla zaman yönetimindeki başarı müşteri memnuniyetini de beraberinde getirmektedir. Saygınlar Nakliyat, müşteri memnuniyetini sürekli kılabilmek için hep iyileşen bir hizmet sunmayı ilke edinmiştir. Taşımacılık alanında sahip olduğu deneyim ve tecrübeye ek olarak ISO 9001 kalite standartlarına göre hareket eden firmamız, müşterilerinin yüklerini güven içinde vermelerini sağlamaktadır. Bu da Saygınlar Nakliyat’ın sektörün tercih edilen isimlerinde biri haline gelmesini etkilemektedir.

Sık Sorulan Sorular

Lübnan Frigo Nakliye Varış süresi kaç gün?

Lübnan nakliyelerinde komple tır 7 gün sürmektedir.

Lübnan frigo nakliye fiyatları nedir ? Neye göre navlun değişir ?

Düzenli çıkışlarımız mevcut. Ürün metreküp, tonaj, istiflenir durumuna göre değişmektedir.

Lübnan Frigo taşımacılıkta KDV var mı?

Türkiye'den ihrac edilen ürünlerin taşımalarında KDV kullanılmamaktadır. T.C. Gümrük Kanunlarına göre ihracatı destekleme amaçlı KDV alınmamaktadır.

Lübnan'ın hangi bölgelerine frigo taşıma yapmaktasınız?

Lübnan'ın tüm bölgelerine karayolu taşıma yapmaktayız. Özellikle merkezi şehirlere aktif servislerimiz vardır.