Kırgızistan Kargo

Kırgızistan Kargo

Kırgızistan Kargo hizmeti yaptığımız Orta Asya ülkesi olan Kırgızistan yedi bağımsız Türk devletinden birisidir ve bölgenin en küçük devleti konumundadır.

Uzun yıllardır Türkiye ile Kırgızistan arasında güçlü bir iş birliği vardır ve ticari alanda yoğun faaliyetler devam etmektedir.

İş birliklerine bağlı olarak da yılın her döneminde farklı kategorilerde taşınması gereken yükler ortaya çıkmaktadır.

Saygınlar Nakliyat olarak 2000’lerin başından bu yana Kırgızistan kargo alanında faaliyetlerimize devam ediyor, profesyonel çözümler üretiyoruz.

Önceliği her zaman müşteri memnuniyetine vererek müşterilerimizin lojistik faaliyetlerini en kolay, en hızlı, en güvenli ve en uygun fiyatlı biçimde gerçekleştiriyoruz.

İki ülke arasında taşınması gereken her türlü yasal yükünüzü taşıyor, kapıdan kapıya, kapıdan gümrüğe, gümrükten kapıya, kapıdan havalimanına, havalimanından kapıya gibi farklı uygulamalar sunuyoruz.

Kırgızistan Kargo Firmaları

Kırgızistan kargo firmaları arasında bugüne kadar ortaya koymuş olduğumuz yüzde 100 müşteri memnuniyetiyle fark yaratıyoruz.

Her ne kadar belli bir sistem dahilinde taşımacılık yapsak da müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre gereken esnekliği de gösterebiliyoruz.

Yük sahibinin maddi ve manevi kayba uğramaması adına çaba sarf ediyor, başlıca şu özelliklerimizi tercih sebebimiz sayıyoruz:

 • Tecrübe sahibi bir Kırgızistan kargo firmasıyız.
 • Müşterilerimizle her zaman doğru iletişim kurarak yolumuza devam ediyoruz.
 • Gerekli güvenlik önlemlerini en başından en sonuna alıyoruz.
 • Taşımalarımızı belli bir plan dahilinde gerçekleştiriyoruz.
 • Taşıma sözleşmesi ve taşıma sigortası yapıyoruz.
 • Vaadedilen sürede yüklerinizi son alıcısına ulaştırıyoruz.
 • En modern araç ve ekipmanları kullanıyor, teknolojiyi sistemimize entegre ederek çalışıyoruz.

Kırgızistan Kargo Fiyatları

Kırgızistan ile Türkiye arasında oldukça uzun bir mesafe vardır. Sınır komşusu olunmadığı için hangi taşıma yolu kullanılırsa kullanılsın farklı ülkelerden geçilmek durumunda kalınmaktadır. Bu yüzden de Kırgızistan kargo fiyatları konusunda farklılıklar ortaya çıkmaktadır.

Kırgızistan kargo fiyatlarını etkileyen unsurlardan birisi yük türüdür. Yükünüzün özelliklerine göre kargo türü tercih edilecek, taşıma için uygun araç tahsisine gidilecek, bunlar da kargo fiyatlarını değiştirecektir.

 • İran ⟩ Türkmenistan  ⟩ Özbekistan  ⟩ Kırgızistan – 10.200 USD

Ayrıca yük miktarı ve yükün özellikleri de kargo fiyatlarını etkilemektedir. Bir diğer etken ise kullanılacak taşıma yolu ve nakliye türüdür.

Havayolu kargo en hızlı olsa da en pahalı taşımacılık olacak, karayolu daha ekonomik olacaktır. Karayoluyla yapılacak taşımalardaysa yükün türüne ve miktarına göre farklı nakliye türleri kullanılabilmektedir.

Kırgızistan Uçak Kargo

Uçak kargo en hızlı taşıma türlerinden birisidir. Çok acil gönderilmesi gereken gönderiler, zaman hassasiyetli gönderiler, numune tarzı gönderiler gibi farklı yükler uçak kargoyla Kırgızistan’a taşınabilmektedir.

Ancak Kırgızistan uçak kargo uygulamaları maliyetlidir ve büyük, ağır yüklerde çok fazla tercih edilmemektedir. Yine de evrak, paket, ürün, malzeme gibi çok farklı gönderiler Kırgızistan – Türkiye arasında havayoluyla taşınabilmektedir.

Kırgızistan uçak kargo uygulamaları için ülkenin farklı havalimanları kullanılabilmektedir. Manas Uluslararası Havalimanı, Almatı Havalimanı, Fergana Havalimanı gibi havalimanları kargo paketlerinin ülkeye ulaştırılmasında tercih edilebilmekte, alıcıya en yakın havalimanı kullanılabilmektedir.

Saygınlar Nakliyat firmamız iki ülke arasında taşınması gereken her türlü yükünüz için yardımcı olmakta, iletişim kanallarını daima açık tutarak bilgi alabilmenizi sağlamaktadır.

Uçak kargo fiyatları ortalama kilo 5 USD şeklindedir

ithalat/ ihracat/gümrükleme bize aittir

Kırgızistan Karayolu Kargo

Kırgızistan’a gönderilecek kargolarda en çok kullanılan karayoludur. Kırgızistan karayolu kargo ile ülkemizden her türlü yük Kırgızistan’a ulaştırılabilmektedir.

Karayoluyla gönderilecek yükler için yükün türüne göre firmamız farklı taşımacılık hizmetleri sunabilmektedir ve başlıca karayolu taşımacılık hizmetlerimiz şunlardır:

 • Parsiyel taşımacılık
 • Frigo taşımacılık,
 • Kuru yük taşımacılığı,
 • Ağır yük taşımacılığı,
 • Komple yük taşımacılığı.

Bütün bu taşımacılık türleri arasında müşterilerimizin tercihlerine ve yüklerinin özelliklerine göre seçim yapıyor, geniş araç filomuz ve uzman kadromuzla birlikte en güvenli ve hızlı güzergahtan taşımacılıklarımızı yapıyoruz.

Başta Gürcistan – Azerbaycan – Kazakistan – Kırgızistan güzergahı olmak üzere farklı güzergahlardan yüklerinizi Kırgızistan’a ulaştırıyoruz. Bişkek, Karakol, Balıkçı, Kızıl-Tuu, Narın, Batken gibi bütün bölgelere teslimat yapabiliyoruz.

Bişkek Kargo

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’tir. Bişkek 1878 yılında kurulmuş olup 1 milyondan fazla kişi yaşamaktadır. Geniş yolları, mermer devlet yapıları ve daha pek çok detayıyla Sovyetler Birliği’nin izlerini taşımakta, genel olarak bir satranç tahtası gibi tasarlanmış bulunmaktadır.

Şehrin ekonomisi genelde tarıma dayalı olup her açıdan ülkenin en hareketli şehirlerinin başında gelmektedir.

Bişkek’teki bir hareketlilik beraberinde Bişkek kargo ihtiyaçların fazlaca ortaya çıkmasına neden olmakta, firmamız da bu alanda profesyonel çözümler sunmayı başarmaktadır.

Bişkek’e ülkemizin hemen her şehrinden yük taşıyabiliyoruz. Karayoluyla taşınacak yükler için farklı yük türlerini devreye sokabiliyor, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Kocaeli gibi hemen her ilimizden Bişkek’teki alıcılara paketlerinizi teslim edebiliyoruz.

Bişkek Uçak Kargo

Bişkek’e taşınacak yükler için havayolu da kullanılabilmektedir. Bişkek uçak kargo faaliyetleri Manas Uluslararası Havalimanı üzerinden yürütülmekte olup bu havalimanı Bişkek’in 25 km kuzeybatısında yer almaktadır.

Sivil-askeri havalimanı 1974 yılında açılmış olup dünyanın pek çok ülkesinden ve Türkiye’den düzenli seferler bulunmaktadır.

Mayıs 2011 tarihinden bu yana İstanbul’dan Bişkek’e uçuşlar bulunmakta, acil gönderiler, hassas paketler, değerli evraklar gibi gönderiler için Bişkek uçak kargo kullanılabilmektedir.

Uçak kargonun maliyetli olması çok yük sınırının daha kısıtlı olması nedeniyle Bişkek’e yapılan taşımaların fazlası karayoluyla yapılmakta, uçak kargo daha az tercih edilmektedir.

Firmamız Kırgızistan’ın hemen bütün bölgelerine taşımacılık hizmeti verdiği gibi Bişkek’teki alıcılara da yüklerinizi en güvenli şekilde teslim etmektedir.

Yurtdışı Kargo Hesaplama

Yurtdışı kargo hesaplama çeşitli detaylar kullanılarak yapılmaktadır. Hesaplamada kullanılan ilk etmen paketin nereden nereye gönderileceğidir.

Ayrıca gönderim tipi ve servis tipi de fiyatlandırmada etkili olmaktadır. Gönderiler zarf, doküman ya da koli/paket olabilmekte, gönderi türü hesaplamada kullanılmaktadır.

Yurtdışı kargo hesaplamada ayrıca gönderinin ağırlığı ve hacmi kullanılmaktadır. Hacim hesabı yapılırken gönderinin eni, boyu ve yüksekliği dikkate alınmakta, bunların üçünün çarpımıyla hacim elde edilmektedir. Firmamız her zaman en kaliteli ve hızlı hizmeti en uygun fiyatlarla sağlamaktadır.