Irak Nakliyede Güzergah ve Transit Süreler

12.02.2016

Türkiye – Irak arası yaptığımız taşımalarda en hızlı ve güvenilir yol güzergahını izlemekteyiz. Saygınlar Uluslararası Taşımacılık Tic. Ltd. Şti. uzun yıllardır Ortadoğu’daki taşımada uzmanlığını tüm çalıştığı hatlarda ve Ülkelerde uygulamaktadır. Müşterilerin memnuniyeti için en iyi yol güzergahı ve transit süreleri doğru şekilde hesaplayarak, başarılı ihracat taşımaları yapmaktayız.

Güzergah: 

Yükleme yeri > Gümrük > Türkiye içinde Irak kapısına gidecek en kısa yollar > Habur > Halil İbrahim Gümrüğü / Kuzey Irak şeklindedir. Güney Irak’a gidecek yükler Erbil veya Kerkük üzerinden dorselerimizi yabancı çekicilere takarak, teslim adresine yüklerinizi göndeririz. Aktarmalı yüklerde ise aracımızda olan yükü, başka bir araca aktarırız.

Transit Süreler:

İstanbul’dan yüklenen bir yükün Mersin ile transit süreleri Irak’a sevkiyatlarda farklılık gösterir. Irak kapısına yakın olan Şehirlerden sevk edilen yükler kısa sürede teslim olmaktadır. Minimum Mersin – Zaho transit süre: 4-5 gün iken Erbil, Süleymaniye, Kerkük, Musul gibi Şehirlerin transit süresi daha uzundur.

Irak Transit Sürelerini Etkilen Etmenler;

Fors ve Majör halleri dışında Irak nakliyesini etkileyen transit süre etmenlerini şöyle sıralayabilirsiniz: Yol durumu, hava şartları, kapılardaki ve gümrükteki sıra ve yoğunluklardır. Beyannamelerin kırmızı hatta düşmeleri sonucunda bu transit sürelerde uzayabilmektedir. Olağan dışı gelişen olaylar yol sürelerini etkileyebilmektedir. Araç bakımlarından dolayı oluşacak durumlar yine transit sürelere etki eder.