Hatay RORO Başarısına Başarı Katıyor

10.09.2015
Hatay RORO Başarısına Başarı Katıyor

Hatay RORO İnc. A.Ş. Hatay’lı Nakliyecilerin birlikte kurduğu ortak projedir. Hatay RO-RO günden güne başarılarına başarı katıyor.

Suriye iç savaşı başladıktan bu yana Suriye’den 11 Ülkeye açılan nakliyecilerin ve ihracatçıların kapısı kapandı. Buna çözüm olarak ilk başlarda çeşitli STK ve Ulaştırma Bakanlığı girişimleriyle RORO çalışmalarına başlandı. Eski RORO firmalarının çeşitli nedenlerle hattan çekilmesi Hatay’lı Nakliyecileri zora sokmuştu. Nakliyeciler ortak olarak bir projede buluşarak Hatay RORO adı altında bir hat başlatmayı hedefledi. Kurulduğu günden bu yana hiçbir zorluk Hatay RORO’yu yıldırmadı ve servislerine son hızla devam etti, etmeyede devam ediyor. Hatay’ın haklı kururunu yaşadığı bu ortak proje günden güne başarısına başarı katıyor.

hatay-roro-gemileri

Hatay RORO Mısır Hattın’dan Devrim Yaptı!

Hatay’lı nakliyeciler Mısır’ın engellerini aştı! Suriye’nin iç savaşı Hatay’lı nakliyecileri olumsuz etkilemişti. Bu olumsuzluk maddi, manevi olarak nakliyecileri yıpratıyordu. Bu belirsiz bekleyiş gün geçtikçe nakliye sektörünün gerilemesi demekti. Hatay RORO atılım yaparak Süveyş Kanalı’ndan geçerek Mısır’ın engellerini aştı.

Hatay RORO Nasıl Çalışma Yapıyor?

Hatay RO-RO‘nun taşımaları İskenderun Limanı çıkışlı olarak yapılmaktadır. Mısır Süveyş Kanalı üzerinden Duba / Suudi Arabistan Port’a taşıma yapmaktadır. Her geçen gün RORO ve ROPAX gemi sayısını artırması RORO sektöründe Hatay RORO’yu yükselen yıldız yapmaktadır.

hatay-roro-nasil-calisiyor

Hatay RORO Transit Süreleri Kısalttı

İhracatçılara katkı amaçlı sistemini iyileştiren Hatay RORO Süveyş kanalı yoluyla transit süreleri kısalttı. Eski taşımalara göre daha yüksek performansta daha kısa sürede güvenilir şekilde ihticatçının yükleri teslim ediliyor.

Hatay RORO Gemileri

Cenk-Y (Ropax), Ulusoy 5 (Kargo RORO) Gemileri 2015 yılına kadar Hatay RORO adına taşımalar yapmaktadır.

Hatay RORO Nasıl Kuruldu?

Hatay RORO ilk bir fikir olarak ortaya çıkmıştır. Firmamızın desteklediği bu fikir tüm nakliyeciler tarafından desteklendi. İlk başta 55 firma tarafından ortak olarak kuruldu. Üye firmaların öncelikli olarak gemiden araçlarını göndermektedir. Saygınlar Lojistik, bünyesinde bulunan tüm araçlarını Ortadoğu hattında aktif şekilde çalıştırdığı gibi Dünya’da konteyner limanı olan tüm ülkelere denizyolu taşımacılık hizmeti sunmaktadır.

Hatay RORO Hakkında Bilgi İçin

Ömer Faruk KIZGIN : +90 (532) 580 8941
E-posta:
[email protected]
Skype: sayginlar_transport1

Fırat KIZGIN : +90 (532) 683 6962
E-posta: [email protected]
Skype: sayginlar.transport

Parsiyel Taşıma ve Denizyolu Konteyner Bölümü

Hüseyin ERGÖR – Logistics Manager [email protected]