Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü

Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü

Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü TIR Sırası sistemi ve Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü ile ilgili iletişim bilgilerini arayanlar için telefon ve adres bilgileri

Türkiye’nin Suriye’ye olan Sınırkapıları’ndan biri olan Cilvegözü; Hatay’da bulunur. Cilvegözü’nden Uluslararası Nakliyat hizmeti sunan firmalar TIR’larını Bab-Al Hawa Bölgesine sevk ederler. Yurtdışına çıkış işlemleri Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü tarafından yapılır.

Suriye iç savaşından önce Cilvegözü’nde normal Gümrükleme işlemi yapılabilirken şuanda çıkış gümrük işlemleri yapılmaktadır. Genelde yardım yüklerini taşınmaktadır.

Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü TIR Sırası Sistemi

Türkiye’nin herhangi bir şehrinden gümrükleme işlemi yapılıp, Cilvegözü‘ne Sevk edilen araçlar boşaltma işleminde eskisi gibi tır sırası beklemek zorunda kalmıyor. Eskiden şoförler için tır sırası beklemek çile iken şuanda rahatlık haline geldi. Bunu sağlayan sistemi ortaya çıkaran Cilvegözü Gümrüğü ihracatçı, ithalatçı, nakliyeci ve şoförlere rahat bir nefes aldırdı.

www.tirsirasi.com web sitesinde araç sahaya giriş sıra sistemi ile ihracat yüklemesini yapan araçların ne zaman işleme alınacağı hakkında sıra bilgisini iletmektedir. Web sitede yer alan bilgileri şöyledir:

Normal: Tenteli araçların normal yardım yükleri veya ticaret yüklerini getiren TIR’ları ifade etmektedir.

Frigorifik: Soğutma özelliği olan ve Suriye nakliye yükünü taşıyan TIR’ları ifade eder. Genelde meyve, sebze, et, tavuk, balık.. türü yükleri taşıyan araçlardır.

İhracat yüklerinin Cilvegözü’nden geçiş yapması için ihracata uygun malzeme olup, olmadığını Cilvegözü Müdürlüğü İletişim yoluyla öğrenebilirsiniz.

Çimento: Çimento yüklü araçları ifade eder.

Demir: Demir sevkiyatı yapacak olan araçların yüklediği yükün demir olduğunu ifade eder.

www.tirsirasi.com web sitesinde yer alan bilgiler bu şekildedir. Tır sırası web sitesinde yazan Normal, Frigorifik, Çimento, Demir linklerine tıkladığınızda aracın hangi tür malzeme yüklemişse ve sıra almışsa boşaltmaya gireceği zamanı belirtir.

Not: Bu sayfa bilgi amaçlıdır. Faydalı iletişim bilgileri olarak sizinle paylaşılmıştır. Cilvegözü Gümrük Müdürlüğü ile bağı bulunmamaktadır.