16 Şubat 2014
Suudi Arabistan Nakliye

SAYGINLAR Lojistik, Tecrübeli ekibi ve sektöründe uzun yıllar faaliyette olmanın getirdiği deneyimle Suudi Arabistan ithalat, ihracat, ve transit yüklerinizi güvenli, ekonomik, ve hızlı bir şekilde taşıyor.

Kuruluşundan bu yana yükselen bir başarı grafiği çizmekte olan firmamız, Uluslararası kalite standartlarının gerekliliklerini yerine getirmiş ve müşteri odaklı yönetim anlayışını benimsemiştir.Dünya ticaretinin globalleşmesiyle birlikte ithalatçı ve ihracatçı firmaların artan lojistik ihtiyaçlarını karşılamak, müşterilerin farklı gereksinimlerine rekabet edebilir fiyatlar ile çözüm önerileri sunmakta ve sektöründe alternatif taşıma modelleri geliştirmektedir.

suudi-arabistan-nakliye-firmalari

Her geçen gün hızlı bir şekilde büyüyen Araç filosu ile tamamı çevre koruma standartlarına uygun EURO IV-V yeşil motor & sessiz motor özellikleri ve Uydu Takip sistemi ile donatılmış  ÖZ MAL Araçlarıyla, Türkiye’den Avrupa,Türk Cumhuriyetleri ve Orta doğu ülkelerine, Avrupa Ülkelerinden Türk Cumhuriyetlerine, ve Ortadoğu ülkelerine transit taşıma ve lojistik hizmetleri gerçekleştirmektedir.

Suudi Arabistan Nakliye Şehirleri

Saygınlar Nakliyat, Suudi Arabistan nakliye hizmetlerini, başta Cidde, Mekke, Medine, Riyad şehirlerine olmak üzere tüm Suudi Arabistan’a gerçekleştirmektedir.Türkiye – Suudi Arabistan ithalat – ihracat – transit taşımalarımızı frigofik, tenteli, lowbed tipi araçlarımızla taşımaktayız. İstanbul, İzmit, Tekirdağ, Sakarya, Bursa, Ankara, Kayseri, Konya, Mersin, Hatay, Antalya, Muğla, İzmir, Denizli, Afyon gibi Türkiye’nin aktif olarak Suudi Arabistan’a ihracat ve ithalat yapan şehirlerinden Suudi Arabistam’ın Jeddah, Mekke, Medine, Jubail, Al-Hail, Dammam, Jizan, gibi bölgelerine komple taşımacılık hizmetlerimizle tanışabilirsiniz. Yurt dışı taşımacılığında en iyi imkanlarla hizmet vermeyi amaçlayan Saygınlar Nakliyat dünya ticaretinin globalleşme sürecinde artan ithalat ve ihracat taleplerine karşı alternatif taşıma modelleri sunabilmektedir.Suudi Arabistan nakliye hizmetinde uzman kadromuz 7/24 sınırsız hizmet vermeyi kendine ilke edinmiştir. Oluşabilecek hasarları teminat altına alabilmek için operasyonlarımızın tamamı CMR sigortası kapsamında bulundurulmaktadır.

suudi-arabistan-nakliyat

Suudi Arabistan Parsiyel Nakliye

Suudi Arabistan nakliye konusunda her hafta belirli günlerde parsiyel (grupaj) Suudi Arabistan nakliye hizmetlerimiz aralıksız devam etmektedir. Mükemmel servis anlayışımızla Suudi Arabistan nakliye konusunda öncü firma olma adayıyız.

Saygınlar Nakliyat, bir çok ülkeye ithalat, ihracat, transit, komple ve parsiyel taşımalar konusunda uluslararası karayolu taşımacılık hizmeti vermektedir. İşimizde garantili çalışmak, titizlik ve takip en önemli amacımızdır. Firmamız 11 yıllık deneyim ve tecrübenin getirdiği bilinçle tüm lojistik faaliyetlerinizde özenle hizmet vermektedir.

Suudi Arabistan Nakliye Fiyatları

Suudi Arabistan’a yapılan nakliye taşımalarının bedeli tüm ithalat – ihracat – transit yüklerin  taşıma fiyatlarına verilen isim gibi Navlun kelimesi ile ifade edilir. Suudi Arabistan nakliye fiyatları ne kadar? sorulduğunda aklınıza gelmesi gereken cümle şu olması gereki: Suudi Arabistan nakliye navlunu ne kadar? bu şekilde genel olarak kullanılınır. Suudi Arabistan taşıma ücretleri hakkında bilgi almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Yıllardır tecrübeli olduğumuz Suudi Arabistan Ülkesine taşımalarda uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

SUUDİ ARABİSTAN NAKLİYE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ BAŞLICA ŞEHİRLER                                                                                                 

» CİDDE NAKLİYE
» MEKKE NAKLİYE
» MEDİNE NAKLİYE
» RİYAD NAKLİYE  
» TAİF NAKLİYE
» TARHAN NAKLİYE
» ZAHRAN NAKLİYE
» ABHA nAKLİYE
» UMM AL KASARİYAH
» ARAR NAKLİYE
» EL HUBER

Avantajlarınız

Komple ve parsiyel taşımalar.

Güvenli ve zamanında teslimat.

Deneyimli ve uzman kadro.

Teknolojik ekipmanlar.

GPRS sistemi ile uydu üzerinden araç takibi.

Tamamı öz mal geniş araç filosu.

Proje ve ağır yük taşıma organizasyonları.

Hizmetin tüm aşamalarında müşteriyi bilgilendirmek.

Suudi Arabistan Krallığı
المملكة العربية السعودية
El-Memleketü'l-ʻArabiyye es-Suʻūdiyye

Suudi Arabistan Lojistik

Suudi Arabistan Krallığı, Arap Yarımadası'nda bulunan en büyük ülkedir. Kuzeybatı'da Ürdün, kuzey ve kuzeydoğu'da Irak, doğuda Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, güneydoğuda Umman, güneyde Yemen, kuzeydoğusunda Basra Körfezi ve batısında Kızıldeniz ile çevrilidir. Buraya iki kutsal caminin arazisi de denir; çünkü İslam'a göre iki kutsal şehir olan Mekke ve Medine bu ülkededir.

Suudi Arabistan, şeriat yasalarının anayasa olarak kabul edildiği bir krallıktır. Hem yürütme gücünü, hem yasama gücünü elinde tutan kral, Bakanlar Kurulu'nu kendi atar ve kararlarını veto etme hakkına sahiptir. Yönetimle ilgili önemli kararların aşağı yukarı tümü, Suudi ailesi tarafından alınır. Siyasal parti de, yasama organı da bulunmamakla birlikte, her yurttaş "meclis" diye adlandırılan düzenli dinleme oturumlarına doğrudan başvurarak krala şikâyetlerini iletebilir, yardımını isteyebilir.

Suudi Arabistan'da kral seçimi ile ilgili reforma gidiliyor. Kral artık halefini kendi seçemeyecek. Bunun yerine Kraliyet ailesi üyelerinden oluşan Biat adlı özel bir konsey gizli oylama yöntemiyle yeni kralı belirleyecek. 3 aday ise Kral tarafından tespit edilecek. Ancak Konsey yönetim için yetersiz gördüğü kralın haklarını elinden alma gücüne sahip olacak.

Suudi Arabistanlıların büyük bölümünü, yerli kabilelerin soyundan gelen Araplar oluşturmaktadır. Basra Körfezi kıyısında bir İranlı azınlık topluluğu yaşar. Yabancı işçilerin sayısında son yıllarda büyük bir azalma olmakla birlikte, ekonomi yabancı işgücüne bağımlı durumdadır.

Resmî dil olan Arapça ve çeşitli lehçeleri, bütün nüfus tarafından konuşulur. Nüfusun %97'si müslümandır. Suudi vatandaşlarının çoğunluğu Selefiyye mezhebinden sünnilerdir. Şiiler müslüman nüfusun %20-25'ini oluşturur.

Nüfusun büyük bölümü Riyad, Cidde, Mekke, Taif, Medine, Dhahran, Dammam, El Huber ve Hufuf gibi büyük kentlerde toplanmıştır. Kırsal kesimde, göçebe Bedevilerin sayısı, yerleşik tarımcılarınkinden yüksektir. Rubülhali ve Nüfud çölleri bütünüyle ıssızdır; öteki yörelerde de çoğunlukla nüfus yoğunlukları düşüktür. Batı kıyısında, Riyad çevresinde ve doğudaki petrol alanlarındaysa, biraz daha yüksektir.

 

Kaynak: Wikipedia

1936'da ilk petrol yatağının bulunduğu, ama II. Dünya Savaşı'na kadar ciddi bir kuyu açma çalışması yapılmayan ülkede, Abdülaziz El Suud'un ölümünden (1953) sonra, yerine geçen oğlu Suud bin Abdül Aziz, 1964'te Suudi aile meclisinin kararıyla tahttan indirildi ve yerine kardeşi Faysal bin Abdül Aziz geçirildi (2 Kasım 1964). Ülkeyi modernleştirme girişimlerine başlayan Faysal bin Abdül Aziz'in 1975'te yeğenlerinden biri tarafından öldürülmesinden sonra, yerine geçen kardeşi Halid bin Abdül Aziz, 1979 Mısır-İsrail Barış Antlaşması'na şiddetle karşı çıkmakla birlikte, Arap-İsrail anlaşmazlığında ılımlı bir siyaset izledi, Halid bin Abdül Aziz'in 1982'de ölmesiyle yerine Fahd bin Abdül Aziz geçti.

Suudi Arabistan 13 yönetsel bölgeye bölünmüştür. Çoğu en büyük şehirlerine göre adlandırılmışlardır:

 1. El Baha
 2. Kuzey Sınır Bölgesi
 3. Cevf
 4. Medine
 5. El Kasım
 6. Riyad
 7. Doğu Bölgesi
 8. Asir
 9. Hail
 10. Cizan
 11. Mekke
 12. Necran
 13. Tebuk
Tags: